IZLOŽBA LIDIJE ANTANASIJEVIĆ U PRODAJNOJ GALERIJI BEOGRAD: O složenoj realnosti života u emigraciji
DOBITNICA Velikog pečata i Malog pečata Grafičkog kolektiva, čiji se radovi nalaze u kolekcijama širom sveta ( MSUB, Muzeju Viktorije i Alberta u Londonu, Muzeju grafike Kine u Guanlanu...), Lidija Antanasijević(1961), predstaviće se u Prodajnoj galeriji Beograd, izložbom koja će biti otvorena u četvrtak, 31. avgusta, u 19 časova.
Foto promo
Prema rečima kustosa Miće Karića, među radovima, sa elementima pokretne slike, uprizoreni su momenti duboko intimnog, introspektivnog razmišljanja o složenoj realnosti emigrantske egzistencije:
Nakon što je diplomirala 1988. na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu, odsek grafike, u klasi profesora Boška Karanovića, a potom na istom fakultetu 1991. magistrirala u klasi profesora Marka Krsmanovića, Atanasijevićeva živi i radi u Londonu i redovno izlaže u zemlji i u inostranstvu. U svojim radovima istražuje fenomene sećanja, izmeštenosti, kolektivnog i ličnog identiteta, kao i kulturoloških različitosti. Ovom izložbom predstavlja višemedijsku instalaciju koja se sastoji od video projekcija u prostoru i slika, odnosno kolaža.
Preporučujemo
OVA FARSA ŽIVOTA BI ZAČUDILA I BEKETA: Intervju Alan Gilsenan, irski reditelj
11. 03. 2026. u 18:01
KONCERT DARIJE ČANjI U NOVOM SADU: "Internacionalni susreti gudačkih instrumenata"
11. 03. 2026. u 11:54
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)