VEČE SA PESNICIMA: Žički duhovni sabor "Preobraženje 2023" u Kraljevu
Tradicionalni program „Preobraženje, pesnici”, u okviru 32. Žičkog duhovnog sabora, u dvorištu Adžića kuće u centru Kraljeva, biće upriličen sutra sa početkom u 20 sati.
G.Šljivić
Tako će Kraljevčani, veče pred Preobraženje, biti u prilici da čuju autorsko kazivanje poezije Slađane Bažalac, Aleksandra Jovanovića, Đorđa Kuburovića, Radoslava Milenkovića, Miloja Radovića, Živojina Rakočevića i Milice Špadijer.
A, u saradnji sa Evropskom pesničkom platformom „Versopolis“, kreiranom sa idejom umrežavanja pesničkih stvaralaca na evropskom tlu, ovom prilikom predstaviće se pesnici Roland Orčik iz Mađarske i Tomas Calapatis iz Grčke.
Na sam dan Preobraženja Gospodnjeg, 19. avgusta, pod svodovima manastira Žiče biće upriličeno uručenje „Žičke hrisovulje” Ljubivoju Ršumoviću, ovogodišnjem laureatu ovog uglednog pesničkog priznanja.
Preporučujemo
RUSKI ISTORIJSKI FILMOVI: Prateći program izložbe "Petar Veliki i Srbija" u Ruskom domu
10. 03. 2026. u 18:17
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)