ISPOD NEKOLIKO NEBESA: Tatjana Jovančević predstavlja radove u Galeriji SULUV

М.А.К.

30. 07. 2023. u 16:23

NOVA postavka u Galeriji SULUV, koja će biti otvorena u ponedeljak, 31. jula, u 20 časova, donosi dela Tatjane Jovančević. Izložbi koja će pred publikom biti do 11. avgusta nazivala je „Pocepano nebo (nastavak)“.

ИСПОД НЕКОЛИКО НЕБЕСА: Татјана Јованчевић представља радове у Галерији СУЛУВ

Foto promo

-Svojim likovnim izrazom iznosim teme o kojima je teško govoriti.

Potičem iz zemlje koaj je bila zahvaćena ratom i sticajem okolnosti živeo sam pod nekoliko „nebesa“- ističe autorka. -Upuštam se u potragu za postojanošću, koja je isprepletena narativima o tenzijama između svetlosti i tame, dobra i zla, neba i zemlje.

Rođena i odrasla u Bosni i Hercegovini, Tatjana Jovančević se SAD našla kao srednjoškolka sa statusom izbeglice kada je počeo rat. Diplomirala je primenjenu umetnost na Univerzitetu Severni Ilenojs. Trenutno živi u Kikindi.

Njen opus čine crteži velikog formata, kolaži i efemerne intervencije u otvorenom prostoru. Uzemlji i inostranstvu izlaže od 2009. godine.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena