TUMAČENJE DELA MIHAILA MILUNOVIĆA IZLOŽENIH U "HAOSU": Stručno vođenje kroz "Nemire"

Miljana Kralj

23. 05. 2023. u 18:36

STRUČNO vođenje kroz izložbu "Nemiri", na kojoj je peredstavljen novi ciklus crteža Mihaela Milunovića, zakazano je za subotu, 27.maj, u 13 časova u Galeriji "Haos".

ТУМАЧЕЊЕ ДЕЛА МИХАИЛА МИЛУНОВИЋА ИЗЛОЖЕНИХ У ХАОСУ: Стручно вођење кроз Немире

foto promo

Dela kojima jedan od najistaknutijih naših umetnika srednje generacije predočava svoja razmišljanja o tome kako se iz ruševina starog uvek rađa nešto novo, tumačiće istoričarka umetnosti Dušica Popović.

Milunović se ovoga puta bavi ruinama kao simbolima ljudske taštine, kako kaže, u "njenoj istrajnoj nameri da oblikuje, sledeći ideje, habitate, zgrade, palate i utvrde, urabana središta, kako bi na neki način čovek ubedio sebe u večnost i nepromenljivost svog pregalaštva."

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRAN DEMANTUJE SMRT HAMNEIJA: Vrhovni vođa čvrsto komanduje na terenu, neprijatelj pribegava mentalnom ratu (FOTO/VIDEO)

IRAN DEMANTUJE SMRT HAMNEIJA: Vrhovni vođa čvrsto komanduje na terenu, neprijatelj pribegava mentalnom ratu (FOTO/VIDEO)

IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".

28. 02. 2026. u 10:41 >> 21:48

Komentari (0)

ALI, JA SAM AMER!, NE, TI SI RUS! MARŠ ODAVDE! Skandal! Zabranili mu da učestvuje na Svetskom prvenstvu!