DOBA STRAHA I PODVIGA: Jubilarni Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
JUBILARNI, dvadeset peti Jugoslovenski pozorišni festival "Bez prevoda", ove godine održavaće se od 4. do 9. juna u Užicu, pod motom "Vreme straha i podviga".
Foto BDP
Festivalsku zavesu podiže Beogradsko dramsko pozorište (u saradnji sa sa Beo Art produkcijom) i predstavom Fedora Šilija (po motivima romana Bernharda Šlinka) "Čitač", u režiji Borisa Liješevića. Sledećeg dana na užičku scenu stiže sarajevsko Narodno pozorište i predstava "O medvjedima i ljudima", po tekstu i u režiji Saše Anočića.
Jugoslovensko dramsko ima svog favorita - "Putujuće pozorište Šopalović" Ljubomira Simovića, u rediteljskom čitanju Jagoša Markovića. "Radnička hronika" (Petra Mihajlovića u postavci Veljka Mićunovića) dolazi s Narodnim pozorištem iz Subotice, a "Nova trvđava teatar" (Novosadsko pozorište/Ujvideki Szinhaz, Grad teatar Budva, East West Centar Sarajevo), prema romanu Aleksandra Tišme dovodi "Upotrebu čoveka" - dramatizacija Fedor Šili i Boris Liješević, u režiji Borisa Liješevića.
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)