DABETIĆ SE UZNEMIRIO KADA JE VIDEO POLICIJU: Suđenje za ubistvo Noe Milivojev
POLICAJKA Ana Gatarić, koja je razgovarala sa Ognjenom Dabetićem, optuženim za teško ubistvo tranvestita Noe Milivojev u junu prošle godine, kazala je da je on tada delovao uznemireno i nervozno, što je policija tu, ali je odgovarao na njihova pitanja.
Foto: D. Milovanović/Privatna arhiva
Ona je ovo ispričala danas u Višem sudu u Beogradu svedočeći u postupku koji se vodi protiv Dabetića. Policajka je kazala da su došli kod njega u stan po prijavi o nestanku lica i da im je okrivljeni tada otvorio vrata i pustio ih da uđu.
- Međutim, stao je tako da mi nismo mogli da prođemo pored njega, nije želeo da nam dozvoli da pogledamo ceo stan, pa smo ostali kod vrata i razgovarali - kazala je policajka Gatarić.
Ona je inače ostala pri detaljnom iskazu, koji je dala Višem tužilaštvu u istrazi. Dabetićev branilac Aleksandar Stošić tražio je da sud izuzme deo njenog svedočenja u kojem je ona rekla da im je Dabetić priznao delo.
Sudija Olivera Đurić odbila mu je nekoliko pitanja poput, da li ste imali nalog za pretres, da li ste mu predočili da ima pravo na advokata, objasnivši da je sasvim jasno da je policija imala nalog za razgovor sa Dabetićem povodom prijave nestanka Noe Milivojev.
Inače, u sudnici se danas nisu pojavila dva svedoka koja su primila poziv Marko Pavlović, Noina cimerka koja se predstavlja kao Ana Marija Petrović i Živojin Krstić, koji je poslao sudu dopis da ima zdravstveni problem. Sudsko veće oboje ih je kaznilo sa po 100.000 dinara zbog neodazivanja pozivu suda.
Noa Milivojev, čije je pravo ime Đorđe, je nestala 17. juna 2023. godine, a poslednje što se znalo o njoj je da je krenula kod Dabetića sa kojim je bila u emotivnoj vezi. Za njom se tragalo dve nedelje, a onda je policija u stanu u kojem je okrivljeni živeo u centru Beograda pronašla ostatke njenog tela. Dabetić je optužen da je Nou Milivojev posle svađe ubio iz niskih pobuda, mržnje i netrpeljivosti, na podmukao način. Kako se sumnja zadavio je električnim kablom, a zatim je odvukao do kupatila, gde je raskomadao njeno telo. Delove je stavio u više plastičnih kanti i zalio hemikalijama. On je policiji prvo priznao zločin, da bi ga posle u tužilaštvu i sudu negirao.
Preporučujemo
Ugrozili život ljudi: Ukrali 40m kablova na brzoj pruzi u Subotici
01. 05. 2026. u 22:27
Sudar na putu Novi Pazar-Raška: Učestvovala četiri vozila, ima povređenih
01. 05. 2026. u 21:37
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (0)