MUP UPOZORAVA: U Srbiji trenutno aktivno više od 100 požara na otvorenom (FOTO)
NA teritoriji Republike Srbije trenutno je aktivno više od 100 požara na otvorenom prostoru, a najugroženije lokacije beleže se u okolini Niša, Vranja, Kragujevca, Prijepolja, Malog Zvornika, Užica i Kruševca, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Foto MUP
Na gašenju požara angažovano je više od 500 vatrogasaca-spasilaca iz svih delova Srbije, sa oko 150 vozila različite namene.
Zahvaljujući brzoj i efikasnoj intervenciji, spaseno je više od deset osoba, oko 150 stambenih i privrednih objekata, jedna trafostanica, desetine poljoprivrednih imanja, građevinskih mašina i domaćih životinja.
Prema procenama Sektora za vanredne situacije, vatrogasci-spasioci trenutno štite više od 230 objekata različite namene.
Pored pripadnika vatrogasno-spasilačkih jedinica, u akcijama učestvuju i pripadnici Helikopterske jedinice sa preko 40 naleta, članovi dobrovoljnih vatrogasnih društava, jedinice Civilne zaštite, pripadnici JP „Srbijašume“, policijski službenici i građani - svi ujedinjeni u cilju zaštite života, imovine i prirode.
Iz MUP-a apeluju na sve građane da se uzdrže od bilo kakvog paljenja na otvorenom prostoru i da bez odlaganja prijave dim ili požar na broj 193.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - Potraga za delovima tela kod Lazarevca
Preporučujemo
VANREDNA SITUACIJA U DELU OPŠTINE PRIJEPOLjE: Širi se požar ka Kamenoj Gori
26. 07. 2025. u 18:27
TRAGEDIJA U TURSKOJ: U gašenju šumskog požara poginulo 10 vatrogasaca, 14 povređenih
23. 07. 2025. u 22:25
DODIK: Uspešna akcija gašenja požara, Trebinje ostaje stabilan i miran grad
19. 07. 2025. u 00:07
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)