PRIZNAO DA JE KOMBIJEM UDARIO UČESNIKA PROTESTA: Okrivljeni sklopio sporazum, dobio uslovnu kaznu
POVODOM događaja koji se odigrao dana 14.decembra prošle godine, oko 12.12 časova, na teritoriji GO Čukarica na pešačkom prelazu kod Fakulteta za fizičku kulturu, u kojem je N.M. zadobio lake telesne povrede tokom studentske blokade ulice u znak protesta zbog pada nadstrešnice u Novom Sadu oglasilo se Drugo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu.
Ideja je da se regrutuje novi kadar, Foto D. Milovanović
Tužilaštvo je saopštilo da je određeno zadržavanje do 48 časova prema okrivljenom J.F., zbog sumnje da je učinio krivično delo nasilničko ponašanje.
Kako se navodi u saopštenju, okrivljeni J.F. je službenim kombi vozilom u nameri da zaobiđe blokadu nastavio kretanje preko ivičnjaka, a tom prilokom je N.M. je nabacio na prednji deo kombija.
Na zapisniku o saslušanju J.F. izneo je svoju odbranu pred javnim tužiocem i tom prilikom u potpunosti priznao krivično delo koje mu se stavlja na teret, a istog dana zaključen je sporazum o priznanju krivičnog dela kojim su se stranke saglasile da sud okrivljenog oglasi krivim zbog krivičnog dela nasilničko ponašanje i da mu izrekne uslovnu osudu, tako što će mu utvrditi kaznu zatvora u trajanju od 6 meseci i istovremeno odrediti da se ona neće izvršiti ako u roku od 2 godine od dana pravnosnažnosti presude ne učini novo krivično delo.
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)