BACIO RUČNU BOMBU U DVORIŠTE: Saslušan bombaš iz Bariča
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv Vuka F. (20) zbog sumnje da je 27. jula 2024. godine bacio ručnu bombu M-75 u dvorište kuće Lj.C. u Bariču, u čemu mu je pomogao Pavle B.
Foto: D. Mišić
Osumnjičeni je juče lišen slobode, a danas je saslušan u tužilaštvu gde je izneo svoju odbranu.
Nakon saslušanja, tužilaštvo je sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu predložilo da Vuku F. odredi pritvor da ne bi u kratkom vremenskom periodu ponovio krivično delo.
Naredbom o sprovođenju istrage Vuku F. se na teret stavlja krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija u sticaju sa krivičnim delom izazivanje opšte opasnosti.
Pavle B. se tereti za krivično delo izazivanje opšte opasnosti u pomaganju i protiv njega će krivična prijava biti podneta u redovnom postupku.
Postoje osnovi sumnje da je Vuk F. 27. jula oko 3 časa posle ponoći došao vozilom marke “Fiat punto”, bez registarskih oznaka, kojim je upravljao Pavle B, u ulicu Cvetna odakle je iz žbunja uzeo ručnu bombu. Zatim su, kako se sumnja, produžili do raskrsnice ulica Prvog maja i Budimira Davidovića, gde je Vuk F. izašao iz vozila i otišao do kuće oštećenog Lj.C, gde je aktivirao i bacio ručnu bombu ka dvorištu kuće. Bomba je eksplodirala i napravila oštećenja na kući Lj.C. kao i na još dva automobila i na jednom kamionu koji su bili parkirani neposredno pored kuće.
Osumnjičeni se potom trčećim korakom vratio do vozila u kojem ga je čekao Pavle B, pa su se zajedno udaljili u pravcu Obrenovca.
Preporučujemo
DRAMA NA AUTO-PUTU KOD NIŠA: Sudarili se putnički autobus i kamion, ima i povređenih
21. 03. 2026. u 18:23
TRAGEDIJA U GSP AUTOBUSU: Žena preminula u toku vožnje u centru Beograda
21. 03. 2026. u 18:12
IZBODEN MLADIĆ NA ZVEZDARI: Napadači pobegli sa lica mesta
21. 03. 2026. u 17:28
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)