HAPŠENJE U VELIKOM GRADIŠTU: Unuk uhapšen zbog droge, a dedi prijava zbog municije
Policija u Velikom Gradištu uhapsila je N.V. (24) iz okoline ovog mesta, zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćeno držanje opojnih droga, dok će protiv njegovog dede (71), osumnjičenog za nedozvoljenu proizvodnju, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, biti podneta krivična prijava.
D.N.
Policija je u kući dede osumnjičenog pronašla kesu sa oko 390 grama marihuane koju je N.V, kako se sumnja, tu skrivao, kao i patrone i metke koji, kako se sumnja, pripadaju njegovom dedi. N.V. je, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Velikom Gradištu, određeno zadržavanje do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužiocu, dok će protiv njegovog dede biti podneta krivična prijava u redovnom postupku.
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)