"POČETAK RADOVA SLEDEĆE GODINE" Đedović Handanović: Usaglašene tehničke specifikacije naftovoda Srbija-Mađarska
PREDSTAVNICI Transnafte i mađarske kompanije MOL potpisali su danas u Beogradu dokument kojim su definisane tehničke specifikacije naftovoda Srbija-Mađarska u prisustvu ministarke rudarstva i energetike Dubravke Đedović Handanović, državnog sekretara u Ministarstvu spoljnih poslova i trgovine Mađarske Čabe Marošvarija i ambasadora Mađarske u Srbiji Jožefa Mađara.
Foto: Ministarstvo
Planirani kapacitet naftovoda je do 5 miliona tona sirove nafte godišnje, dok će dužina naftovoda na srpskoj strani biti 113 kilometara.
- Naftovod Srbija-Mađarska je strateški projekat, oko kojeg postoji saglasnost obe države na najvišem nivou, o kojem se razgovara i sa Ruskom Federacijom

Đedović Handanović je zahvalila Mađarskoj na podršci u zahtevima za odlaganja sankcija Naftnoj industriji Srbije prema američkoj administraciji, koja pokazuje zajedničku posvećenost jačanju energetske otpornosti regiona.

- Mađarska dosledno pruža podršku našoj Vladi u naporima za odlaganje sankcija Naftnoj industriji Srbiji, jer je NIS važan i za regionalnu stabilnost snabdevanja. Tehnička dokumentacija za nov naftovod će biti završena do kraja tekuće godine i očekujem da radovi na izgradnji naftovoda počnu naredne godine - rekla je ona.

Dokument kojim se definišu tehničke specifikacije u ime Transnafte potpisali su Nataša Lečić, vd direktor kompanije i Slaviša Gavrlović izvršni direktor za investicije, a u ime kompanije MOL Ričard Milošović, potpredsednik MOL grupe za logistiku.
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)