POTPISIVANJE UGOVORA SA POSLODAVCIMA DO 19. JANUARA: Šansa za 7.650 mladih
POTPISIVANjE ugovora između poslodavaca i kandidata, koji su se prijavili za učešće u programu "Moja prva plata", trajaće do 19. januara. Reč je o devetomesečnom angažovanju mladih, koji stiču prvo radno iskustvo. Nacionalna služba za zapošljavanje kandidatima sa završenom srednjom školom mesečno će isplaćivati 28.000 dinara, a onima sa visokim obrazovanjem 34.000 dinara.
Foto Kancelarija za KiM
Kako je ranije objavila Nacionalna služba za zapošljavanje, na javni poziv se odazvalo 9.449 poslodavaca koji su oglasili 16.482 radna mesta za 24.294 izvršilaca. Nakon obrade prijava poslodavaca, odobreno je 14.337 radnih mesta za 21.421 izvršilaca kod 8.119 poslodavaca a posle izbora kandidata od strane poslodavaca, mogućnost da se uključi u program će dobiti 7.650 mladih kod 4.570 poslodavaca na 7.462 radna mesta.
Program realizuje Nacionalna služba za zapošljavanje uz podršku Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Ministarstva finansija, Kancelarije za informacione tehnologije i elektronsku upravu i Privredne komore Srbije.
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)