VESIĆ: Rebalans omogućuje izgradnju puteva, kanalizacije...
REBALANSOM budžeta i pratećim ugovorima o zajmovima koji su danas na dnevnom redu Skupštine Srbije obezbeđuje se novac za izgradnju puteva, kanalizacije i postrojenja za preradu otpadnih voda širom Srbije, rekao je ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastukture Goran Vesić u raspravi o predloženom rebalansu bužeta u parlamentu.
Foto: Printskrin
- Žao mi je što se u raspravi ne vodi računa o tome šta će se najbolje promeniti usvajanjem ovog rebalansa i pratećim ugovorima kao što je onaj sa Nemačkom razvojnom bankom KfW kojim se omogućava izgradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda i kanalizacije u Požarevcu, Pirotu, Jagodini,Trsteniku, Smederevu, Kikindi, Vršcu za šta je namenjeno 70 miliona evra - rekao je Vesić.
Istakao je da niko pre ove vlasti nije pokušao da izgradi kanalizaciju u Trsteniku, ni u Kruševcu.
- Rebalansom su predviđena i sredstva za auto-put Preljina -Požega i za druge auto-puteve a do kraja sledeće godine završićemo pet auto-puteva i brzih puteva - naveo je ministar.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSKA VOJSKA ZATVARA OBRUČ OKO KRASNOG LIMANA: Ukrajincima ostala samo dva-tri kanala snabdevanja
RUSKI operateri bespilotnih letelica uništavaju preostale kanale snabdevanja Oružanih snaga Ukrajine u Krasnom Limanu, izjavio je komandir posade izviđačkog drona 25. kombinovane armije grupe trupa „Zapad“, poznat pod kodnim imenom „Morjak“.
15. 07. 2026. u 16:04
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)