PILO SE MANJE PIVA: Pala proizvodnja za 7,2 odsto

12. 08. 2021. u 17:25

KORONA je smanjila potrošnju piva. Tokom prošle godine u Srbiji je smanjena za 7,2 odsto proizvodnja ovog pića, dok je u Evropskoj uniji pala za osam odsto.

ПИЛО СЕ МАЊЕ ПИВА: Пала производња за 7,2 одсто

Foto: pixabay

U našoj zemlji je u 2020. proizvedeno više od 5,1 miliona hektolitara piva.

Izvezli smo 1,4 miliona hektolitara piva i to mahom u zemlje regiona, ali i članicama EU. S druge strane, uvezli smo oko 380.000 hektolitara i to uglavnom iz EU.

Proizvodnja je smanjena pre svega zbog ograničenje rada ugostiteljskih objekata, kao i zabrane organizovanja muzičkih i drugih dešavanja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?