TUGA U NOVOM SADU: Preminuo čuveni doktor Novak Vukoje
U NOVOM Sadu je danas u 73. godini preminuo čuveni "doktor za hrkanje", Novak Vukoje, redovni član Evropske akademije nauka.
Foto: Printscreen
Prim. dr Novak Vukoje je rođen 1947. godine u Sečnju, gde su se doselili njegovi roditelji iz krševite Hercegovine.
Osnovnu školu je završio u Sečnju, srednju medicinsku u Zrenjaninu, a studije medicine na Univerzitetu u Sarajevu.
Objavio je više stručnih i naučnih radova u domaćim i inostranim časopisima, te i izlagao na evropskim i svetskim kongresima. Problemom hrkanja i noćnog gušenja bavio se preko 20 godina.
Rezultat ovoga rada je monografija pod nazivom Hrkanje i kako ga sprečiti, knjiga Hrkanje i noćno gušenje i knjiga Rez za miran san.
Imao je vlastitu hiruršku metodu za rešavanje "bučnog spavanja", za koju je dobio zlatnu medalju na međunarodnom salonu inovacija u Moskvi 2008 godine. Od decembra 2008. godine bio je član Srpske i Ruske akademije inovacionih nauka.
Bio je član brojnih medicinskih asocijacija, dobitnik brojnih priznanja i nagrada za postignute uspehe na polju stvaralaštva i inovacija u medicini.
(RTV)
Preporučujemo
SRBI HRLE NA LETOVANjE U NEUM: Građane privukle niske cene, a evo šta kaže dr Tiodorović
17. 08. 2020. u 18:40
VELIKI STRAH ZAVLADAO U EVROPI Zelenskog upozoravaju: "Ništa ne potpisuj"
EVROPSKI čelnici potajno savetuju ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da bude oprezan povodom napora Sjedinjenih Država da postignu mirovni sporazum sa Rusijom.
07. 12. 2025. u 08:38
NOVI DETALjI U ISTRAZI, ZAVRŠENO VEŠTAČENjE VOZILA Otkriveno kako je došlo do nesreće u kojoj su poginuli Ana Radović i Aleksandar
OTKRIVENI su novi detalji iz istrage tragične saobraćajne nesreće u kojoj su stradali Ana Radović (20) i Aleksandar Masalušić (37).
07. 12. 2025. u 07:16
DRSKO: Jelisaveta Orašanin BEZ DONjEG VEŠA šeta ulicom (FOTO)
GLUMICA Jelisaveta Orašanin ponovo je privukla svu pažnju kada se pojavila u kombinaciji koja je izazvala pravu buru na mrežama.
06. 12. 2025. u 20:35
Komentari (3)