"NOVOSTI" U CRVENOJ ZONI "ARENE": Lekari bez pauze za vodu i ručak - ČITAJTE U NAŠEM ŠTAMPANOM IZDANJU
ARENA" na Novom Beogradu je, pre dve nedelje, od sportskog borilišta postala poprište 24-časovne borbe za ljudske živote koju protiv kovida vode lekari i medicinski tehničari.
Foto Petar Milošević
Na prvoj liniji su medicinari iz Uprave za vojno zdravstvo i VMA, a rame uz rame sa njima su zdravstveni radnici iz Železničke bolnice i beogradskih domova zdravlja.
Službeni naziv za "Štark arenu" sada je Privremena vojna bolnica. Suštinski, to je prava ratna bolnica, u kojoj svi rade s punom kocentracijom, bez prestanka da bi reagovali trenutno i na najmanju promenu stanja svakog bolesnika. Njih ima iz cele Srbije, a ovih dana ih je najviše stiglo iz Užica, Požege, Prijepolja, Nove Varoši.
- Moja smena traje od šest ujutro do 11 noću, ako nema nepredviđenih situacija, koje nisu retkost - kaže pukovnik dr Veljko Milić, iskusni internista sa VMA, sada koordinator bolnice u "Areni", kada nas je primio u medicinskom štabu u "zelenoj zoni". Reč je o stručnjaku sa ogromnim iskustvom koji se sretao sa najopasnijim infektivnim bolestima tokom učešća u četiri misije naših vojnih lekara u Africi.
Opširnije u štampanom izdanju “Novosti”
Foto: Novosti
Preporučujemo
DOKTOR IZ KINE U BEOGRADU UMRO OD KORONE: Čen Bijao izgubio bitku u Zemunskoj bolnici
20. 07. 2020. u 21:00
NOVIH 97 SLUČAJA U RASINSKOM OKRUGU: Porastao i broj hospitalizovanih
20. 07. 2020. u 18:48
KOVID BOLNICA U POŽAREVCU: Na lečenju 201 pacijent, još jedan preminuo
20. 07. 2020. u 16:29
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (2)