SAMO HOĆEMO DA TRENIRAMO: Protest u Leoosavicu zbog zatvaranja Sportske hale (FOTO)
ISPRED Hale sportova u Leposaviću u kojoj se nalaze prostorije Sportsko-turističke organizacije, a koje je juče preuzela Kosovska policija, danas se okupio veliki broj građana među kojima su radnici, roditelji i deca u znak protesta zbog, kako su naveli, oduzimanja institucije koja je decenijama služila za sportske aktivnosti mladih.
Foto: Novosti
Ispred ulaza u sportski objekta nalazi se nekoliko policajaca koji ne dozvoljavaju prilaz sportskoj hali.
Radnici negoduju zbog toga što im je juče zamenica gradonačelnika Marina Bogojević rekla da mogu da dođu na posao i da nastave sa sportskim aktivnostima, ali im to danas nije dozvoljeno jer, kako kažu, „moraju da se integrišu u kosovski sistem”.
Foto: Novosti
Radnici poručuju da će dolaziti na posao, da ne mogu da prihvate ovakvu situaciju jer, kako kažu, nigde u civilizovanom svetu ne može da se zabrani ni jedan javni objekat već „samo kod nas”.
Okupljeni su izrazili nezadovoljstvo zbog jučerašnjeg ulaska gradonačelnika Leposavića Ljuljzima Hetemija i njegove zamenice u prostorije ove ustanove, uz asistenciju pripadnika Kosovske policije.
Tom prilikom izvršen je popis zatečenog inventara i dokumentacije, a srpske zastave su uklonjene i zamenjene kosovskim obeležjima.
Na ulazu u sportsku halu postavljena je nova tabla sa simbolima Kosova, dok su brave na vratima zamenjene. Ispred objekta se trenutno nalaze radnici, kao i nekoliko policijskih vozila, a prisustvo bezbednosnih snaga dodatno je izazvalo zabrinutost među građanima.
VENECUELA TONE U HAOS: CIA učestvovala? Poznata opštužnica protiv Madura; Poznato ko je uhapsio predednika, cure prvi detalji (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 17:27
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)