OVAJ DAN U NEDELJI DONOSI VELIKU PROMENU: Meterolog Todorović otkrio kada će sneg pasti u nižim predelima
BADNjI dan je u Srbiji ove godine donosi neuobičajeno toplo vreme za početak januara. Dok su maksimalne temperature u nekim delovima zemlje dostigle čak 18 stepeni, pitanje koje mnogi postavljaju jeste, da li je zima odlučila da nam pruži predah ili nas uskoro očekuje povratak hladnoće?
Foto: Printskrin RTS/Milena Anđela/ilustracija
U emisiju Puls Srbije uključio se poznati meteorolog Nedeljko Todorović, koji je izneo detaljnu vremensku prognozu i objasnio da ovakve temperaturne oscilacije nisu neuobičajene za januar, ali da zima svakako nije gotova.
- Januar je mesec koji često donosi tople periode, iako ne traju ceo mesec. Slična situacija bila je i prošle godine, kada je do Božića bilo toplo, a već od 7. januara uveče je usledilo zahlađenje sa snežnim pokrivačem. Kada pogledamo podatke za Beograd, temperatura je u januaru prelazila 20 stepeni svega pet puta u istoriji. Poslednji takav slučaj dogodio se 7. januara 2001. godine - objasnio je Todorović.
Na pitanje šta možemo da očekujemo u narednim danima, Todorović je najavio da će toplo vreme potrajati još nekoliko dana.
Tanjug
- Danas i naredna tri dana, do četvrtka zaključno, temperature će biti iznad proseka za januar, između 10 i 18 stepeni. Najtoplije će biti u zapadnim i južnim krajevima zemlje, dok će u istočnoj Srbiji biti malo svežije. Petak, međutim, donosi promenu, zahlađenje, kišu i sneg, prvo u planinskim predelima, a zatim i u nižim - rekao je Todorović, dodajući da bi se snežni pokrivač mogao formirati tokom noći između petka i subote.
Iako će snežne padavine obradovati ljubitelje zime, Todorović naglašava da i dalje nema nagoveštaja pravih zimskih uslova.
- Do sada smo imali samo kraće epizode zahlađenja, a čini se da će i ova predstojeća biti slična. Maksimalne dnevne temperature će, i nakon zahlađenja, uglavnom biti iznad nule. Prave zime, sa celodnevnim temperaturama ispod nule, zasad nema na vidiku, bar ne do kraja januara - zaključio je meteorolog.
(Kurir)
Preporučujemo
HITNO SE OGLASIO RHMZ: Poznato kakvo nas vreme očekuje za Božić, iznenadićete se (FOTO)
05. 01. 2025. u 11:29
LEDENO JUTRO, PA ONDA SLEDI PROMENA:Vremenska prognoza za nedelju, 5. januar
05. 01. 2025. u 01:00
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)