RASPUST OD UTORKA: Šta je predviđeno kalendarom Ministarstva prosvete za osnovne i srednje škole
UČENICI osnovnih i srednjih škola iz Vojvodine od utorka 24. decembra će biti na zimskom raspustu. U klupe se vraćaju 14. januara sledeće godine.
Foto N. Karlić
Za đake iz ostalih delova Srbije prvo polugodište se završava u petak, 27. decembra. Zvanično, zimski rasput za njih traje od ponedeljka 30. decembra do petka, 17. januara, a drugo polugodište počinje 20. januara. Prolećni predah planiran je od srede, 16. aprila, do ponedeljka, 21. aprila.
Za osnovce školska godina se završava 13. juna, a za srednjoškolce nedelju dana kasnije, 20. juna. Osmaci sa nastavom završavaju 30. maja, maturanti gimnazija 23. maja, a učenici završnih razreda trogodišnjih i četvorogodišnjih srednjih stručnih škola 30. maja.
Naredna generacija učenika osmog razreda polagaće probni završni ispit u petak, 21. marta, i u subotu, 22. marta , a završni ispit 16, 17. i 18. juna (ponedeljak, utorak, sreda).
Prijemni ispiti za upis u srednju školu, i to u: umetničku školu, odnosno obrazovni profil u oblasti umetnosti, odeljenje za učenike sa posebnim sposobnostima, školu u kojoj se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku i školu za talentovane učenike, zakazani su od 9. do 18. maja.
Preporučujemo
SPREMITE SE ZA KIŠU I SNEG Hitno se oglasio RHMZ: Ovi delovi zemlje prvi na udaru (FOTO)
07. 12. 2025. u 17:03
EVO KO IMA PRAVO NA VEĆU PENZIJU: Stavka koja ne ulazi u staž povećava ček
07. 12. 2025. u 14:47
SVAKI PRELAZAK PREKO PRUGE NOSI RIZIK: Pokrenuta kampanja „Dobro pazi - voz nailazi“
07. 12. 2025. u 11:21
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)