UPALJEN NARANDŽASTI METEOALARM, STIŽE PROMENA I NEĆE VAM SE SVIDETI: Vremenska prognoza za petak, 22. novembar
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za naredne dane.
Foto: Novosti/Tanjug
VREME U SRBIJI
Oblačno, u prvom delu dana toplije, dok se sredinom dana i posle podne uz lokalno obilnije padavine očekuje značajna promena vremena - osetno zahlađenje, skretanje vetra na umeren i jak severozapadni i prelazak kiše u sneg što će, osim na severu Srbije, usloviti i formiranje snežnog pokrivača i u nižim i u brdsko-planinskim predelima.
Temperature će se kretati od nula do 13 stepeni.
VREME U BEOGRADU
U prvom delu dana povremeno kiša uz umeren i jak južni i jugoistočni vetar koji će imati i olujne udare, dok se sredinom dana očekuje zahlađenje, skretanje vetra na umeren i jak severozapadni i prelazak kiše u susnežicu i sneg.
Temperatura ujutru oko 10, sredinom dana pašće na šest, a uveče na jedan stepen.
RHMZ je naveo na oprez tokom dana i upalio narandžasti i žuti meteoalarm za Srbiju.
Foto printskrin RHMZ
Žuti meteoalarm - Vreme može biti opasno (potencijalno). Vremenske pojave koje su prognozirane nisu neuobičajene, ali je potreban oprez ako planirate aktivnosti koje su izložene meteorološkom riziku. Treba nastaviti sa informisanjem o očekivanim meteorološkim uslovima. Ne preduzimajte nepotrebne rizike.
Narandžasti meteoalarm - Vreme je opasno. Prognozirane su opasne vremenske pojave, a takvog su intenziteta da mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje. Treba biti vrlo obazriv, svestan rizika i redovno informisan o detaljima očekivanih meteoroloških uslova. Pratiti savete koje daju nadležne državne službe.
PROGNOZA ZA NAREDNE DANE
U subotu ujutru se provejavanje snega očekuje još samo na krajnjem jugu. Tokom dana postepeno razvedravanje. U nedelju i početkom sledeće sedmice pretežno sunčano i toplije, u nedelju ujutru uz slab i umeren mraz koji se početkom sledeće sedmice očekuje još ponegde u centralnim i južnim predelima.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
SRBIJA U “KANDžAMA” CIKLONA SA SEVERA: Nekome sneg i mraz, u ovom gradu prijatnih +15
20. 11. 2024. u 23:32
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)