JEDNOKRATNA POMOĆ I VAUČERI ZA KUPOVINU LEKOVA STOJISAVLJEVIĆIMA: Ministarka Darija Kisić u poseti porodici čije dete boluje od retke bolesti
MINISTARKA za brigu o porodici i demografiju prof. dr Darija Kisić uručila je porodici Stojisavljević, čije dete boluje od cistične fibroze, rešenje o isplati jednokratne finansijske pomoći i vaučere za kupovinu lekova i medicinskih sredstava i za rehabilitaciju, u ukupnoj vrednosti od 110.000 dinara.
Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju
- Ovo je samo jedan vid podrške koju pružamo obolelima od retkih bolesti i njihovim porodicama. Na ovom putu niste sami, tu je vaša država da vam pomogne i želimo da ovakvu vrstu podrške pružimo svim porodicama u našoj Srbiji - navela je Kisić.
Podsetila je i da je u okviru Ministarstva na čijem je čelu formirana Grupa za podršku porodicama dece obolele od retkih bolesti i drugim obolelima od retkih bolesti, koja je svakodnevno u kontaktu sa porodicama i obolelima, s ciljem poboljšanja kvaliteta njihovog života.
- Porodice koje imaju člana obolelog od retkih bolesti nisu retke zato što njihov član boluje od bolesti koja se ne sreće tako često, već zato što imaju snagu i jačinu koja se retko sreće. Zato je divno biti u njihovom društvu, jer nas uče kako da budemo bolji i plemenitiji - rekla je Kisić, i dodala da je porodica Stojisavljević primer snage i ljubavi, a da je njihova ćerka, zahvaljujući terapiji koju je primila, danas zdrava i vesela devojčica.
Oboleli od retkih bolesti i njihove porodice imaju pravo na jednokratnu finansijsku pomoć u iznosu od 25.000 dinara, vaučer za kupovinu lekova i medicinskih sredstava u iznosu od 35.000 dinara i vaučer za rehabilitaciju u banjama u iznosu od 50.000 dinara.
Porodica Stojisavljević je zahvalila ministarki na poseti i poručila da, pored dostupne terapije, ova dodatna podrška države mnogo znači obolelima i njihovim porodicama.
BONUS VIDEO - DR Novosti: Kada treba početi sa anti-age rutinom
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)