VIŠE DEČAKA NEGO DEVOJČICA: U Srbiji lane rođeno 62.700 beba
U SRBIJI je lane rođeno 62.700 beba, od čega je više dečaka i to 32.266, a devojčica je 30.434, objavio je danas Republički zavod za statistiku povodom Dečje nedelje, koja se obeležava od 2. do 8. oktobra.
Foto N. Fifić
Rođeno je 2.407 dvojki i 62 trojke.
Devojčice najčešće dobijaju imena Sofija, Dunja, Mila, Teodora i Sara, a dečaci Luka, Lazar, Vasilije, Bogdan i Vuk.
Kada je o obrazovanju reč, nastavu u osnovnim školama pohađa 505.247 učenika, dok je predškolskim obrazovanjem obuhvaćeno 229.030 dece.
Gledano po uzrastima, najviše je dece u grupaciji između sedam i 14 godina, 516.869, koja i obuhvata najveći broj godišta.
Na drugom mestu po brojnosti su mlađi od šest godina kojih je lane bilo 442.523, a najmanje je onih u uzrastu od 15 do 18 godina, 269.339.
BONUS VIDEO: "UŽIVAMO KAD NASMEJEMO LjUDE": "Novosti" u živopisnom naselju Srema, jedinstvenog imena
Preporučujemo
PRELEPE VESTI IZ SRPSKIH PORODILIŠTA: U avgustu rođeno najviše beba od početka godine
25. 09. 2023. u 17:49
PRVI BLIZANAC ROĐEN RANIJE, A MLAĐI JE OD DRUGOG: Evo kako je ovo moguće
18. 07. 2023. u 19:50
JELENA ĐOKOVIĆ ISKRENA: "Ne mogu da tvrdim da smo mi primer uspešnog braka"
01. 10. 2023. u 17:14
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)