VEČERAS SASTANAK SAVETA RODITELJA "RIBNIKARA" I PREDSTAVNIKA VLADE: Roditelji očekuju odgovore

SASTANAK Saveta roditelja OŠ "Vladislav Ribnikar" s predstavnicima Vlade zakazan je za večeras, a na njemu bi trebalo roditelji da dobiju odgovore na zahteve kompletnog Saveta roditelja.

ВЕЧЕРАС САСТАНАК САВЕТА РОДИТЕЉА РИБНИКАРА И ПРЕДСТАВНИКА ВЛАДЕ: Родитељи очекују одговоре

Foto D. Milovanović

Podsetimo, Savet roditelja prvobitno je izneo svojih sedam zahteva, a roditelji učenika VII/2 naknadno su uputili svoje zahteve Ministarstvu prosvete, među kojima je i suspenzija direktorke, pedagoga i psihologa ove škole.

Inače, prema pisanjima medija, od sedam zahteva Saveta roditelja neki su već ispunjeni - glavni ulaz škole je zatvoren za učenike, koristi ga samo nastavno osoblje, dok deca koriste tzv. mali ulaz, a ispunjen je i zahtev da odeljenje VII/2 dobije tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi s decom bez učešća školskog psihologa radi obezbeđenja nepristrasnosti.

Zahtevi Saveta roditelja

- Zahtevamo rekonstrukciju događaja i objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istaga i u kojoj je fazi

- Tražimo da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom jer kod dece postoji strah da će on biti na slobodi

- Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII2 odeljenja bez učešća školskog psihologa radi obezbeđenja nepristrasnosti

- Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu VII2 odeljenja mora se naći način da oni ne ulaze na glavni ulaz i da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu

- Predlažemo kompletno renoviranje škole do septembra

- Pružamo kompletnu podršku nastavničkom kadru

-Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima dece koji je obišao ceo svet kao i slike roditelja i dece i da isti budu sankcionisani

Kako je danas saopštilo Ministarstvo prosvete, predložena je smena direktorke OŠ "Vladislav Ribnikar" Snežane Knežević i suspenzija pedagoga i psihologa škole, što su takođe bili zahtevi roditelja dece iz VII2 odeljenja.

BONUS VIDEO: ISPRED ŠKOLE MRTVA TIŠINA - Veliki broj građana odaju počast u knjizi žalosti

(Kurir)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

HUMANOST U GLAVNOJ ULOZI: Fondacija Mozzart nastavlja sa ulaganjima u zajednicu