STIGLE DONORSKE ĆELIJE IZ ŠPANIJE: Prve četiri oplodnje u Višegradskoj, dve u Frontu
24. 01. 2023. u 12:10
Iz donorske banke u Španiji stigao je prvi kontingent jajnih ćelija za vantelesnu oplodnju za koju se do sada prijavilo oko 500 parova i žena bez partnera u Srbiji.

Foto Shutterstock
Iz Španije u ovom kontingentu dopremljene su ćelije za šest žena koje su se među prvima prijavile od 10. decembra prošle godine.
Za četiri prve žene koje rade vantelesnu oplodnju sa doniranim ćelijama, vantelesna će se raditi u KCS, a za dve u GAK Narodni front.
Troškove celokupnog procesa biomedicinski potpomognute oplodnje za žene starosti do 45 godina snosi država.
Postupak sa doniranom ćelijom državu košta oko 7.000 evra.
Prijave za vantelesnu oplodnju uvezenim reproduktivnim materijalom počele su 8. decembra telefonskim putem, a od 10. decembra prijava je moguća isključivo preko portala eUprava, gde parovi mogu i da zakažu pregled kod lekara.
Žene i parovi koji ispunjavaju uslove imaju pravo na jedan uvoz reproduktivnih ćelija iz inostranstva, tri postupka vantelesne oplodnje sa uvezenim materijalom, kao i na zamrzavanje embriona.

NEVEROVATNA REAKCIJA OCA ZLOSTAVLjANE DEVOJČICE "Novosti" saznaju: Nije čak ni pitao za dete
U PROSTORIJAMA Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je osumnjičeni Uroš Pašajlić, koji je osumnjičen da je držao zatočenu ćerkicu od osam godina u stanu na Zvezdari.
30. 03. 2023. u 14:00

BOJKOTUJU I FARBU ZA KOSU: Nastavlja se sramna kampanja Prištine protiv kupovine srpskih proizvoda na Kosovu i Metohiji
NA Kosovu i Metohiji nastavlja se kampanja protiv kupovine proizvoda iz Republike Srbije i sada je, nakon spotova i protesta, pokrenut i sajt "Bojkoto 860", koji poziva na bojkot srpskih proizvoda.
30. 03. 2023. u 14:08

"NEUMESNO, NIJENOJ ŽENI NEĆE BITI SMEŠNO" Memedović ispričao vic o Crnogorcima - posvetio ga Andriji (VIDEO)
POZNATOM glumcu Andriji Miloševiću "na crtu je stao" voditelj Jovan Memedović.
01. 04. 2023. u 16:13
Komentari (14)