"UPRAVO SAM DOBIO POSLEDNJI IZVEŠTAJ" Vesić saoštio - U toku oslobađanje pruge kod Pirota
MINISTAR građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić rekao je večeras da je u toku oslobađanje pruge kod Pirota, nakon iskliznuća kompozicije voza.
V.Ć.
- Upravo sam dobio poslednji izveštaj. Voz se sastojao od 21 kompozicije, od kojih je 20 bilo napunjeno amonijakom. Četiri cisterne su se prevrnule, i to 10-a, 11-a, 12-a i 13-a iz koje je bilo curenje. Prvih šest cisterni već je odvezeno u Smederevo, gde je izvršeno merenje po nalogu tužioca, pa su poslate u Šabac - rekao je Vesić na TV Pink.
Sedma, osma i deveta cisterna su, kaže, ustaničene, na bezbednom su i biće upućene na merenje, pa onda na krajnju destinaciju u Šabac.
Poslednjih sedam su odvezene u Dimitrovgrad, gde će uslediti merenje pa će biti upućene na krajnju destinaciju.
Na Kriznom štabu u Pirotu, doneta je odluka da se sačeka mišljenje stručnjaka Želvoza, koji će do sutra doneti odluku da li će vršiti istakanje iz tih cisterni ili je moguće bezbedno ih vrate nazad na kolosek, da bi se odvezle, rekao je ministar.
Nakon toga, dodaje, trebaće radnicima železničke infrastrukture dva dana da poprave prugu.
- Na terenu su predstavnici Agencije za zaštitu životne sredine, instituti za javno zdravlje Pirota, Niša i Bele Palanke, Instituta Batut i svi vrše merenja, a meri se kvalitet vazduha, vode, i nigde, ni na jednoj mernoj stanici, pa čak i na mestu curenja nema odstupanja u vezi prisutnosti amonijaka. Sve je bezbedno za građane - podvukao je on.
Vesić je kazao da je naložio, poslednjih dana prošle godine, da Infrastruktura želenice Srbije do 10. januara ponovo napravi analizu svih problematičnih tačaka, a ima ih na nerekonstruisanim prugama.
Oni, dodaje, treba da predlože u kom roku mogu da sve poprave, kako bi se preduzele mere sve da se takve stvari više ne dešavaju.
- Neke stvari možete da predupredite ako se radi na vreme - zaključio je ministar Vesić.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)