NAJNOVIJE INFORMACIJE O NESTANKU SPLIĆANINA: Kapetan Zdravković o potrazi za nestalim Matejem Perišom (VIDEO)

Ј. Д. Љ.

03. 01. 2022. u 13:57 >> 14:20

Google Dodaj Novosti kao svoj Google izvor

ISPRED kluba Gotik kod Beton hale Rečna policija patrolira duž obale reke Save u potrazi za nestalim Matejem Perišom (27) iz Splita, koji je nestao u noći između 30. i 31. decembra.

НАЈНОВИЈЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О НЕСТАНКУ СПЛИЋАНИНА: Капетан Здравковић о потрази за несталим Матејем Перишом (ВИДЕО)

Foto: Printskrin

Vladica Zdravković, koji istupa ispred sportskog udruženja Obalska straža Beograd, rekao je danas da je veoma potresan nestanak Splićanina Mateja Periša.

- Smatramo da nam je svako dete bitno, bez obzira na nacionalnu pripadnost, i veoma nam je žao što se ovo dogodilo. Za Beograd je ovo veoma tužan trenutak da saznamo da se jedno dete vodi kao nestalo - kaže Zdravković.

Kapetan Zdravković napominje da ne sme zasada da se tvrdi, čak ni da se nagađa šta se s mladićem zaista dogodilo.

 

- Grad je naložio da se ograda ofarba u belo kako bi bila lako uočljiva. Ali je činjenica da je reka jaka, ide 10 kilometara na čas, temperatura reke je između 4 i 5 stepeni, tako da praktično ukoliko se mladić utopio, samo telo nije leglo na dno niti je na površini. Ono u nekom polukosom stanju okrenuto licem prema dnu pluta prema Dunavu. Nažalost, prema brzini reke, ukoliko se mladić utopio onda je on sad već u reci Dunav i proći će četiri do pet dana dok telo ne ispluta. Ovaj nemili događaj je zadesan, Beograd je širokog i otvorenog srca, menadžment je pokazao da je Nova godina protekla u najboljem redu, ministar Vulin je od prvog časa upoznat s nestankom deteta i lično je zainteresovan. Komandir Rečne policije 24 sata je prisutan, podinute su sve rečne patrole. Verujte mi, svi se nadamo da nije smrtni ishod - poručio je Zdravković.

- Nije nam lako, nadamo se da će se ovo ubrzo razrešiti - dodao je Zdravković.

Podsetimo, u noći između četvrtka i petka, odnosno 31. decembra oko 2.30 gubi se svaki trag mladiću iz Splita Mateju Perišu. On je sa svojim društvom došao u Beograd na doček Nove godine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

HUMANOST U GLAVNOJ ULOZI: Fondacija Mozzart nastavlja sa ulaganjima u zajednicu