DOKTOR BOBAN STEPIĆ REŠAVA DILEMU: Da li antidepresivi mogu da pomognu i protiv neuroloških bolesti?
ANTIDEPRESIVI su često prvo rešenje za određena psihička stanja, međutim, da li mogu da pomognu i protiv neuroloških bolesti objašnjava doktor Boban Stepić
Foto Arhiva
- Antidepresivi su dizajnirani pre svaga za lečenje depresije. Ali, se zbog svog kompleksnog sastava koriste i kod anksioznih poremećaja, kod fobija, kod glavobolja, neuropatskih bolova, u demenciji. Znači da je njihova efikasnost potvrđena u svim ovim stanjima i da se oni danas mnogo šire preporučuju i koriste, nego ranije, objašnjava doktor Stepić.
- S druge strane, iako su antidepresivi uglavnom vrlo bezbedni, njihova primena je dozvoljena samo na predlog lekara. Samomedikacija ili uzimanje antidepresiva na svoju ruku, ili uzimanje na preporuku nestručnih lekara, uglavnom ima za posledicu pojavu neželjenih efekata i naravno, izbegavanje ovih lekova kada je to zaista neophodno, dodao je on.
Preporučujemo
LEKOVITI ČAJ OD KORE HRASTA: Pomaže u borbi protiv brojnih virusa
03. 01. 2022. u 14:30
ALERGIJA NA VUNU Doktor Lazarević otkriva: Kako se manifestuje i leči
05. 01. 2022. u 13:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)