MILO PROMENIO POLITIKU: Momčilo Mandić ocenjuje - "Nekada je aktivno učestvovao u stvaranju Srpske..." (VIDEO)
NEKADAŠNjI ministar pravde u Republici Srpskoj, Momčilo Mandić, gostovao je u emisiji „Klub A“ sa Irenom Tatar.
Foto: Printscreen
Mandić je u emisiji govorio o aktuelnim političkim dešavanjima u Crnog Gori, kako i periodu u prošlosti i nekadašnjim dešavanjima kojima je svedočio kao visoki funkcioner.
Posebno se osvrnuo na period devedesetih godina i stvaranje Republike Srpske, u kome je je, kako kaže, učestvovao i sam predsednik Milo Đukanović, koji je svoju politiku prema Republici Srpskoj poslednjih godina značajno promenio.
Takođe, Mandić se osvrnuo i na situaciju 90-tih, koju Đukanović sada stidljivo pominje. Po njegovim riječima, Radovan Karadžić je predlagao Đukanovića za premijera Jugoslavije, što je Momčilo Mandić podržao. Kako ističe, to je predlagao Slobodanu Miloševiću, ali je predsjednik Jugoslavije imao više povjerenja u Momira Bulatovića.
Preporučujemo
"ĐUKANOVIĆ JE IZDAJNIK": Dodik poručio - Glasajte za koaliciju "Za budućnost Nikšića"
12. 03. 2021. u 13:26
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)