JOŠ JEDAN PRILOG NEBESKOM CARSTVU OD SRPSKOG NARODA: Marko Milačić se oprostio od patrijarha Irineja
- NAPUSTIO nas je čovek koji je čitav život posvetio Bogu, Crkvi i narodu, pokazavši nam svima na taj način put jedine istine i pravednosti - saopštio je danas Marko Milačić, predsednik Prave Crne Gore povodom smrti poglavara Srpske pravoslavne crkve patrijarha Irineja.
Foto: Printskrin
- Ubrzo nakon našeg mitropolita, upokojio se u Gospodu i patrijarh Irinej. Još jedan prilog Nebeskom carstvu od srpskog naroda. Blagosloven je bio srpski narod pod vladičanskim okriljem Njegove Svetosti. Duh jedinstva i sabornosti, smiren i razuman odnos prema svim prijetnjama koje su se nadvile nad našim narodom, ostaće uspomena na patirjarha srpskog Irineja - istakao je Milačić.
On je dodao da je crkva danas, i njegovom zaslugom, povratila mjesto koje u prosvećenom društvu zaslužuje.
- Nama ostaje da se molimo Bogu da bude sa nama u vremenima koja dolaze. Počivajte u miru, Vaša Svetosti. Radujte se životu budućeg veka, koji dolazi - poručio je Milačić.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NEMA VIŠE IZBORA U OVOJ ZEMLjI: Oglasio se predsednik i šokirao sve
PREDSEDNIK Nikaragve Danijel Ortega izjavio je da u toj centralnoameričkoj zemlji više neće biti održavani izbori, čime je dodatno zatvorio mogućnost da opozicija na izborima pokuša da preuzme vlast od administracije koju vodi zajedno sa suprugom Rozarijom Muriljo.
21. 07. 2026. u 14:01
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
SNIMLjEN U VUKOVARU: Vozaču iz Borova 2. NAJVEĆA KAZNA u istoriji Hrvatske - evo šta je zgrešio
PREMA svemu sudeći, hrvatska policija u poslednje vreme izriče sve veće novčane kazne za počinjene saobraćajne prekršaje.
20. 07. 2026. u 19:45
Komentari (0)