VIJORE SE ZASTAVE, NAROD NE DA SVETINJE: Pljevlja opet veličanstvena u odbrani vere i SPC (FOTO)
VIŠE hiljada Pljevljaka i večeras se okupilo ispred Crkve Svete Petke, odakle su krenuli u protestnu šetnju ulicama grada.
Foto: M. D.
Vernici iz Pljevalja tako su nastavili beskompromisnu odbranu svetinja, ovaj put u vidu protestne šetnje ulicama grada.
Povod da se obnove protestne šetnje ulicama Pljevalja je policiska blokada puta Pljevlja, granica sa Srbijom, kada je policija, u nedelju, sprečila da narod pođe u susret auto-moto litiji koja je krenula iz Srbije.
Pljevljaci su revoltirani tom odlukom, u nedelju, odlučili da obnove litije gradskim ulicama okupivši se u velikom broju na protestnoj šetnji.
Foto: M. D.
Večerašnjom litijom građani najsevernijeg grada Crne Gore su još jednom pokazali da nema odustajanja u odbrani svetinja i da će u toj borbi biti istrajni.
Foto: M. D.
Preporučujemo
PLjEVLjA U ZNAKU PRAVOSLAVLjA: Ne daju svetinje, bunt zbog blokade puteva (VIDEO)
23. 08. 2020. u 20:39
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)