U MORINJU JOŠ NIJE UKLONJENA SPOMEN-PLOČA: Komunalna inspekcija Kotora pokušala i jutros, ali bezuspešno
KOMUNALNA inspekcija Kotora pokušala je jutros da ukloni sramnu spomen-ploču postavljenu nedavno u Morinju.
Vojska Crne Gore kraj obeležja, Foto TV Nikšić
Podsetimo, danas je trebalo da bude uklonjena sramna spomen-ploča, koju su u ovom mestu na objektima nekadašnjih vojnih magazina, u kojima je 1991-1992. bio Sabirni centar za ratne zarobljenike sa dubrovačkog ratišta, postavili 10. oktobra ministar vanjskih poslova Ranko Krivokapić i ministar odbrane Raško Konjević.
Postavljanje ploče sa tekstom koji na sraman način komentariše istorijske okolnosti iz tog vremena, izazvala je buru negodovanja. Uprava za inspekcijske poslove naložila je 17. oktobra Opštini Kotor da ploču ukloni u roku od tri dana, jer je u celom postupku prekršeno više zakonskih odredbi o načinu postavljanja ovakvih obeležja, a Opština Kotor, na čijoj teritoriji je to urađeno, nije za to dala neophodnu dozvolu.
U Morinju su nam potvrdili da očekuju uklanjanje ploče u ponedeljak, ali ne znaju u koje je vreme Komunalna inspekcija i komunalna policija planirala da to uradi. Očekuju i da oko svega bude dodatnog, kako kažu - „natezanja“ jer objekat čuvaju pripadnici Vojske Crne Gore.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NA PRAGU NOVA ODLUKA O POVLAČENjU PRIZNANjA TZV. KOSOVA: "Odluka o priznanju lažne države doneta je protivno volji većine građana"
Opštinski odbor Demokratske narodne partije u Nikšiću najavio da će uputiti zvaničnu inicijativu za donošenje deklaracije o stavljanju van snage odluke o priznanju samoproglašene države Kosovo.
27. 07. 2026. u 15:35
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
KAMERA OSTALA UPALjENA: Pobegao od medveda na Tari na drvo, a onda ga je ugledao odozdo (VIDEO)
NA PLANINI Tara ljubitelji prirode su nedavno, prilikom šetnje, sreli medveda, objavljeno je u Fejsbuk grupi "Ljubitelji planine Tare".
26. 07. 2026. u 12:14 >> 13:15
Komentari (0)