RIFATU FEJZIĆU NOVI MANDAT: Inaugurisan reis Islamske zajednice u Crnoj Gori (FOTO)
UPRAVLjANjE Islamskom zajednicom u Crnoj Gori, koliko je velika čast, toliko je i veliki emanet.
Foto: IZ Crne Gore
Obaveza Islamske zajednice u Crnoj Gori je da doprinosi međusobnom uvažavanju i razumevanju. Trudićemo se da razumemo druge i drugačije, kako bi drugi razumeli nas. Jedinstvo je ključ u našim različitostima. Želimo da iza nas ostanu dobra dela i dobri počeci, kojih će se naši potomci sećati. Neka Islamska zajednica bude od haira i koristi zajednici, vernicima i državi Crnoj Gori.
Ovo je nakon inauguracije u Osmanagića džamiji u Podgorici, kazao reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat Fejzić, na ceremoniji kojoj su prisustvovali poglavari islamskih zajednica regije i Turske na kojoj je Fejziću dodeljena menšura, dokument kojim se potvrđuje njegovo imenovanje.
Fejziću je menšuru, šerijatsko-pravno ovlaštenje da može valjano vršiti dužnost prvaka muslimana u Crnoj Gori, uručio predsjednik Uprave za vjerske poslove Republike Turkiye Ali Erbaš.
Rifat Fejzić u novembru prošle godine ponovo je izabran za reisa Islamske zajednice u Crnoj Gori, na Izbornoj skupštini Posebnog izbornog tela za izbor reisa održanoj u Podgorici.
Kao kandidat dvanaest medžlisa i jedini kandidat za reisa, Fejzić je tajnim glasanjem dobio tada 45 glasova od 47 prisutnih članova izbornog tijela koje čine članovi Sabora, Mešihata i Islamskog veća Islamske zajednice u Crnoj Gori.
Rifat Fejzić funkciju reisa obavlja od 2003. godine. Završio je islamski fakultet Univerziteta "Dokuz Eylul" u Izmiru. Govori turski jezik.
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)