"KARAVAN BEZBEDNOSTI" NA UŠĆU: Vatrogasci i policjaci oduševili mališane
VATROGASNI kamioni i oprema, policijska vozila i veliki plavi helikopter jedinice MUP-a, bili su izloženi proteklog vikenda u parku „Ušće“ tokom trajanja manifestacije „Karavan bezbednosti“ čiji je cilj da najmlađe upozna, a starije podseti na pravila ponašanja u saobraćaju ili u vanrednim okolnostima.
go Novi Beograd
Opština Novi Beograd u saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova, Agencijom za bezbednost saobraćaja i Auto-moto savezom Srbije priredila je brojne sadržaje, te su tako posetioci učestvovali u predstavi „Pažljivko“, veštini penjanja na veštačku stenu, „pena partiju“, edukativnom sadržaju „Vatrogasci“, simulaciji pružanja prve pomoći i simulaciji pravilnog korišćenja dečijeg auto sedišta. Najmlađi učesnici oprobali su se u trci beba-„Puzijadi“, u kojoj su ih svesrdno bodrili nasmejani roditelji.
Predsednica opštine Novi Beograd Ivana Nikolić podelila je poklone najspretnijim bebama u vidu auto sedišta koje je obezbedila GO Novi Beograd i Agencija za bezbednost saobraćaja, a svim bebama učesnicima prigodne nagrade. Deset učesnika dobilo je i vaučere za Centar za obuku i trening vozača NAVAK, a posetiocima su darivani i pokloni iznenađenja od Auto-moto saveza Srbije. Predsednica je pobedniku igre znanja na saobraćajnom poligonu uručila i glavnu nagradu- besplatno polaganje vožnje za „B“ kategoriju u auto školi „Željko“, najvećoj auto školi u Srbiji.
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (0)