EVO NAČINA KAKO DA PROVERITE KADA STIŽE GRADSKI PREVOZ: Svi imaju ovu opciju na telefonu
NEDELjE prolaze, a priča oko gradskog prevoza se svakako ne stišava, jer ono što ljude najviše zanima je kada će njihov prevoz doći.
Foto: M. Anđela/Profimedia
Svuda u Evropi, servisi koji obaveštavaju kretanje vašeg autobusa kao i aplikacije vezane za ovu temu su najnormalnija pojava, a do skoro je tako bilo i kod nas. Gradska uprava je obećala da će se aplikacija uskoro pojaviti.
Ipak postoji opcija koja može da nas donekle obavesti kad nam stiže prevoz – gugl mape.
Dovoljno je da na svojim gugl mapama pronađete ikonicu za autobusku stanicu, kliknete na nju i na njoj će vam pisati vreme dolaska prevoza.
Pre nego što kažete aleluja, postoji mala caka. Taj broj se ne pravi na osnovu praćenja vašeg autobusa, već na osnovu obaveštenja o redu vožnje vašeg prevoza koji stoji na sajtu GSP-a.
Ovo je svojevrsan placebo efekat, jer ovde nije uračunata gužva, saobraćajne poteškoće, ali i to da je autobus uopšte krenuo sa početne stanice.
Preporučujemo
ČEKA IH VELIKI IZAZOV: Sredina juna će za ova tri horoskopska znaka biti pravi pakao
16. 06. 2023. u 08:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)