NADZOR NAD TAKOVSKOM 46: Gradski građevinski inspektori pokrenuli postupak za objekat na Paliluli
GRADSKA građevinska inspekcija pokrenula je postupak u vezi sa fasadom u Takovskoj 46, koja je počela da otpada.
Privatna arhiva
U Sekretarijatu za inspekciju, nadzor i komunikaciju kažu da je ovaj prostor dodatno označen kako bi građani bili upozoreni da im na ovom delu ulice preti opasnost.
Ispred objekta u Takovskoj pre par dana postavljena je narandžasta traka, kao upozorenje pešacima. Deo zida fasade počeo je da osvaja od objekta. Građevinski inspektor izašao je na teren i konstatovao da postoje oštećenja na kalkanskom zidu i fasadi.
- Tokom izalaska na teren zatekli smo traku koju je postavila komunalna milicija - rekli su za "Novosti" u Sekretarijatu. - Mi smo dodatno označili ovaj prostor kako bi upozorili građane na opasnost, dok se ne preduzmu sve neophodne mere i ne otklone svi nedostaci.
Kako su nam rekli u Sekretarijatu za inspekciju, nadzor i komunikaciju prilikom izalsaka na teren ustanovljeno je i da na ovoj adresi nema registrovane stambene zajednice, iako se iza lokala gde se fasada urušava nalaze stambeni objekti. Oni su uputili dopis komunalnoj inspekciji opštine Palilula da se obavi registracija, odnosno da se odredi upravnik.
Preporučujemo
UMRLO VIŠE ŽENA: Statistika o preminulima u Beogradu, evo kada je smrtnost bila najveća
11. 03. 2026. u 12:11
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)