NA PROSTORU TOPČIDERSKOG PARKA NA SAVSKOM VENCU: Otvoren prvi eko-park
OPŠTINA Savski venac dobila je prvi dečji eko-park, koji je u prethodnom periodu izgrađen na prostoru Topčiderskog parka.
Beoinfo
U okviru projekta obnovljene su i pristupne staze na ovom delu, a prilikom izvođenja radova posebno se vodilo računa o tome da se sačuva i ne ošteti postojeće zelenilo.
Na teritoriji Savskog venaca u proteklih sedam godina izgrađeno je ili obnovljeno blizu 20 dečjih igrališta i sportskih terena, kao potvrda da su potrebe najmlađih prioritet ove lokalne smaouprave.
- Park je izgrađen od prirodnih materijala i po ekološkim standardima - rekao je predsednik opštine Miloš Vidović, koji je juče obišao ovaj prostor. - Zahvaljujem Ministarstvu zaštite životne sredine zato što je pomoglo izgradnju eko-parka, koji će puno značiti građanima. Ovaj inovativni ekološki projekat učiniće da najmlađi posetioci Topčiderskog parka uživaju u sportsko-zabavnom kutku, koji je opremljen bezbednim rekreativnim sadržajem za mališane. U pitanju je prostorna celina savršenog ambijenta za sve koji žele da uživaju u prirodi, zelenilu, čistom vazduhu, relaksaciji i zabavi.
Vidović je rekao da opština život i odrastanje dece želi da učini što kvalitetnijim i da im se obezbede najbolji uslovi. U skladu sa tim se usmeravaju ulaganja u uređenje igrališta, zelenih površina i parkovskih oaza, a u fokusu će biti i projekti usmereni na zaštitu životne sredine.
Preporučujemo
ČITALAČKA ZNAČKA U OBRENOVAČKOJ BIBLIOTECI: Igra senkama, zabava, veštine
10. 03. 2026. u 19:14
OSVOJILI PRVA TRI MESTA: Đaci škole "Drvo art" neprikosnoveni u izradi podnih lampi
09. 03. 2026. u 12:10
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)