SADNJA MARATONSKE ŠUME: Obeležava se 35 godina postojanja Beogradskog maratona

А. З. К.

25. 02. 2022. u 18:09

U PARKU prijateljstva na Novom Beogradu sutra u 14 časova biće posađena Maratonska šuma, tačnije 35 stabala smrče. Po jedno stablo za svaku godinu postojanja Beogradskog maratona, jedne od omiljenih prestoničkih manifestacija.

САДЊА МАРАТОНСКЕ ШУМЕ: Обележава се 35 година постојања Београдског маратона

Beogradski maraton

Prema rečima organizatora na ovaj novi šumski sklop, poboljšaće mikroklimu u ovom delu parka. Ovo je samo prva u nizu akcija uz pomoć kojih će biti obeleženo 35 godina ovog sportskog događaja.

Ovu akciju pokrenuli su Sekretarijat za zaštitu životne sredine, JKP "Zelenilo Beograd" i Beogradski maraton.

Ove godine ljubitelji trčanja dobiće priliku da svoje snage odmere 15. maja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CRVENA ZVEZDA IDE U ZAGREB! Žreb je tako odlučio, sledi istorijsko gostovanje crveno-belih