DUPLIRANA PRODAJA ROTKVE: Na veliko se kupuje i crni luk i cvekla
TOKOM prošle nedelje na Veletržnici zabeležen je rast prodaje cvekle i ostvaren je tri puta veći promet rotkve.
Foto P. Milošević
Najveći promet i dalje ostvaruje crni luk, a potom slede šargarepa, kupus, paprika, karfiol i paradajz. Najzastupljenije su crna i bela rotkva.
Bele rotkve su sočnije i blažeg ukusa nego crne, dok crne karakteriše jak specifičan ukus i mogu biti veoma ljute.Kada je reč o voću, na prvom mestu po obimu trgovanja nalaze se jabuka i grožđe.
Citrusi beleže blagi porast prometa u odnosu na prethodni period.
BONUS VIDEO:
JUTARNjI HAOS U BEOGRADU: Autokomanda potpuno blokirana
Preporučujemo
MENjAJU SE TRASE 11 LINIJA: Radovi zbog izgradnje kanalizacije u Zemunu
05. 11. 2021. u 13:57
LOKALIZOVAN POŽAR U VINČI: Na terenu bilo devet vozila sa 32 vatrogasca
05. 11. 2021. u 08:23
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)