Zvezda osvojila Kup Srbije

Beta

05. 05. 2010. u 22:49

Звезда освојила Куп Србије
Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije, pošto su u finalu u Beogradu savladali novosadsku Vojvodinu sa 3:0. Strelci Aleksandar Jevtić u 14, Kadu u 63. i Miloš Trifunović u 72. minutu

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije, pošto su u finalu u Beogradu savladali novosadsku Vojvodinu sa 3:0.
Pogotke za ekipu koju vodi Ratko Dostanić postigli su Aleksandar Jevtić u 14, Kadu u 63. i Miloš Trifunović u 72. minutu.
Beogradskim crveno-belima to je 23. trofej u nacionalnom kupu, dok je Vojvodina propustila priliku da dođe do "prvenca" u ovom takmičenju.
Crvena zvezda je terensku inicijativu prepustila Vojvodini i gol protivnika ugrožavala iz kontranapada, što se ispostavilo kao dobro rešenje.
Prvu šansu na utakmici imala je Vojvodina preko kapitena Dragana Mrđe, ali je njegov šut s petnaestak metara golman Saša Stamenković izbio u korner.
Zvezda je uzvratila samo minut kasnije, kada je kapiten nikola Lazetić pobegao svom čuvaru Miroslavu Vulićeviću i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Željko Brkić odlično intervenisao.
Crveno-beli su do prvog gola došli u 14. minutu, kada je Vladimir Bogdanović odlično centrirao sa leve strane, a Jevtić sa sedam metara glavom zatresao mrežu.
Vojvodina je u 25. minutu ponovo preko Mrđe propustila priliku za pogodak, a pet minuta kasnije Kadu je, posle dodavanja Jevtića, pogodio spoljni deo mreže gola Novosađana.
U 44. minutu došlo je do "koškanja" nekoliko igrača obe ekipe, a sudija Stanković je podelio žute kartone Mrđi, Lazetiću I Đorđeviću.
Iako se očekivalo da Vojvodina u drugom poluvremenu zaigra na sve ili ništa, to se nije desilo a Zvezda je potvrdila ubedljivu pobedu.
Igrao sa 62. minut, kada su odbrambeni igrači Vojvodine bili neodlučni na sredini terena, do lopte je došao Dejan Lekić, proigrao Jevtića, a ovaj pronašao Kadua koji je sa 15 metara rutinski savladao Brkića.
U 71. minutu rezervista Miloš Trifunović je, posle dodavanja Ninkova, pogodio stativu. Ipak, Trifunović se za promašaj iskupio već u sledećem napadu, kada je centrirao Bogdanović sa leve strane, a 25-godišnji napadač Zvezde glavom pogodio mrežu.
Od tog trenutka beogradska ekipa je u potpunosti "zagospodarila" terenom i došla do prvog trofeja od 2007. godine.
Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka fudbaleri Crvene zvezde obukli su majice sa natpisom "Kup je naš" i otišli da proslave trijumf sa svojim najvernijim navijačima.
Utakmica je prošla bez većih incidenata, mada su navijači Vojvodine na južnoj tribini gađali pirotehničkim sredstvima grupu navijača Zvezde. Policija i redari su brzo intervenisali, pa je izbegnut veći incident.

Stadion: Partizana u Beogradu. Gledalaca: 20.000. Sudije: Stanković, Radojčić, Tomičić. Žuti kartoni: Tumbasević, Mrđa, Tadić (Vojvodina), Lazetić, Đorđević (Crvena zvezda)

Vojvodina: Brkić, Ađuru, Novaković (Stjepanović 66'), Đurovski (Mitošević 58'), Tumbasević, Medojević (Mudrinski 74'), Vulićević, Karan, Pleč, Tadić, Mrđa.
Crvena zvezda: Stamenković, Ninkov, Vilotić, Đorđević, Reljić, Savio, Bogdanović, Lazetić (Perović 69'), Kadu (Trifunović 65'), Jevtić (Blažić 80'), Lekić.

DOSTANIĆ PONOSAN, ĐURIČIĆ RAZOČARAN
Trener fudbalera Crvene zvezde Ratko Dostanić izjavio je večeras da je ponosan na ekipu zbog pobede protiv Vojvodine u finalu Kupa Srbije, ali je istakao da nema vremena za slavlje jer crveno-beli u subotu igraju prvenstveni derbi protiv Partizana.
"Ponosan san sam na ekipu. Srećan sam što su se igrači 'digli iz pepela', igrali su srcem i bili su pravi profesionalci. Ovo je uspeh celog kluba, u kojem vlada vrhunska atmosfera", kazao je Dostanić na konferenciji za novinare posle finalne utakmice u kojoj je njegova ekipa pobedila sa 3:0.
Dostanić je zahvalio navijačima na podršci, ali i bivšem treneru ekipe od koga je proletos preuzeo funkciju.
"Dugujemo veliku zahvalnost armiji navijača, ali i bivšem treneru Vladimiru Petroviću Pižonu koji je selektirao ovu ekipu. Češtitam i Vojvodini na dobroj fudbalskoj predstavi. Imamo veoma malo vremena za slavlje, pošto nas u subotu očekuje večiti derbi", zaključio je Dostanić.
Šef stručnog štaba Vojvodine Milan Đuričić ocenio je da je njegova ekipa izgubila isključivo sopstvenom krivicom.
"Neko bi rekao da smo se uplašili, ali nije tako. Odustali smo od svoje igre, a prvu šansu na utakmici imali smo mi preko Mrđe. Posle toga smo brzo primili gol, pa promašili još jednu priliku. Način na kojim smo primili drugi gol je frapantan, oba naše centralna beka su ispala iz igre. Nakon toga meč je bio gotov", kazao je Đuričić.
Kapiten Crvene zvezde Nikola Lazetić objasnio je da su upravo Đuričićeve izjave pre utakmice bile najbolja motivacija za beogradski klub.
"On je pre utakmice lupao rukom o sto i govorio da će pehar završiti u Novom Sadu. Na sastanku pre meča ništa nismo rekli jedan drugom, samo smo odgledali snimak njegove izjave. Na terenu smo pokazali da Zvezdi niko nikad ne može da preti", poručio je Lazetić.
Predsednik Crvene zvezde Vladan Lukić istakao je da je pobedom nad Vojvodinom ekipa pokazala kvalitet.
"Pokazali smo da smo najveći klub u zemlji. Ovom pobedom poništili smo sve priče o kvalitetu našeg tima. Čestitke igračima, ali moramo da se okrenemo narednim utakmicama, jer je pobeda uvek imperativ za Crvenu zvezdu", naveo je Lukić.
Kapiten Vojvodine Dragan Mrđa ocenio je da su "lale" rano primile gol, zbog čega su morale da menjaju taktitu, a "Zvezda je to znalački umela da iskoristi".