ФЕНЕРБАХЧЕ је срушен одбраном. Истим рецептом покушала је Црвена звезда да обори Барселону, али је за каталонског гиганта потребно и нешто више од тога. Рецимо, да првог играча са двоцифреним учинком не добијете у последњем минуту утакмице.

Без бољег нападачког учинка већине носилаца игре, српски шампион једноставно није могао да избегне трећи пораз у елитној конкуренцији – 65:73.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Црвена звезда-Барселона 65:73

МИРОТИЋ ТИМ менаџер Небојша Илић уручио је поклон крилном центру Барселоне Николи Миротићу, који је познат по хуманитарним активностима у нашем региону. Звездини навијачи скандирањем његовог имена показали су поштовање према хуманим гестовима великог аса.

Постављало се питање какве ћемо црвено-беле видети у првој утакмици после растанка са тренером Томићем. Одговор очекиван: као и у већини таквих случајева тим је реаговао тако што је изнео на паркет огромну количину енергије и челичну вољу да прекине низ од три пораза.

Постављало се и питање које ћемо црвено-беле видети под командом досадашњег Томићевог првог асистента Гавриловића. Одговор неочекиван: у петорци Лоренцо Браун, Лазић, Давидовац, Симанић и Оџо, у саставу први пут Кузмић, ван ротације Берон и повређени Дерик Браун.

Чини се да ни Пешић није очекивао скоро прошлосезонску петорку Звезде, одбрамбено способну и крајње наоштрену за дуел са најскупљом екипом у Евролиги. Као и у мечу са Фенербахчеом, дефанзива на ивици фанатизма покривала је недостатке у креацији игре, велики број изгубљених лопти у тактички форсираној транзицији. И Симанић и Фаје покривали су перфектно Миротићеве вансеријске квалитете, бар до последња два минута првог полувремена. Доскорашњи НБА ас серијом 7-0 скинуо је забринут израз са Пешићевог лица после вођства Звезде од 13 поена.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ОВАЦИЈЕ ЗА КУЗМИЋА: Српски центар поново на терену после животне драме

Одбрана ни у наставку није значајно попустила, али довољно да испливају скупо плаћене нападачке вештине Миротића и Дејвиса. И довољно да смањи број Звездиних поена из контранапада и пребаци тежиште на позициону игру. Звездина идејна бољка у трећој четвртини била је још уочљивија када је Браун због четврог фаула сео на клупу. Барса је неколико уморних и безидејних минута црвено-белих искористила за бег на двоцифрену раздаљину, неретко и срећним кошевима Кјурика.

Наредне недеље на реду је дупли евролигашки програм: Звезда 29. октобра гостује Ефесу, два дана касније угостиће Химки.

ДВОРАНА „Александар Николић“. Гледалаца: 6.384. Судије: Латисевс, Бисанг, Ковалски.

Ц. ЗВЕЗДА: Кузмић 2, Човић, Л. Браун 6, Перпероглу 6, Давидовац 7, Лазић, Фаје 8, Добрић 8, Гист 10, Џенкинс 3, Симанић 8, Оџо 7.

БАРСЕЛОНА: Дејвис 14, Ханга 8, Смитс 5, Пустовиј, Ориола, Абринес 1, Хигинс 5, Курјик 15, Болмаро, Мартинез, Миротић 21, Томић 4.

16:12, 20:21, 13:24, 16:16