Bio je Nikola Jokić blizu tripl-dabl učinka, dao je 24 poena, uz 11 skokova i šest asistencija, ali to nije bilo dovoljno za Denver. U neizvesnoj završnici je Bruklin odneo pobedu - 105:102 (25:21, 28:33, 29:23, 23:25).

Pored srpskog centra u redovima Nagetsa se istakao Džamal Marej (21, 5as, 3sk), dok je na drugoj strani najbolji bio Spenser Dinvidi sa 24 poena i osam asistencija.

Koristili su Netsi sve mane srpskog igrača u odbrani, dosta često su napadali baš njega u reketu i tako stizali do lakših poena u reketu. Međutim, sve one mane iz odbrane je srpski igrač nadomestio igrom u ofanzivi.

Bio je, očekivano, prva opcija u napadu. Nije samo poentirao, već se trudio i da pravovremenim dodavanjima razigra saigrače što mu je polazilo za rukom.

Sve to je najavilo i neizvesnu završnicu ukojoj su i jedni i drugi, uglavnom forsirali šut za tri poena. Potvrdio je to i Jokić koji je postigao poene za izjednačenje na tri minuta pre kraja (97:97).

Dinvidi je pogodio na 42 sekunde pre kraja, Meloun je tražio minut odmora, a onda nacrtao napad za Jokića koji je polaganjem prebacio tas na stranu Nagetsa na 30 sekundi pre kraja (101:102).

Loptu je u ruke ponovo uzeo Dinvidi i na sličan način realizovao napad preko Grenta za novi tajm-aut Denvera (103:102). Bio je to ujedno i 66. poen koji su iz reketa dali domaćini naspram samo 22 gostiju.

Netsi nisu dozvolili Jokiću da dođe do prilike za šut, čim je lopta stigla do njega odmah su ga udvojili, uspeo je nekako da vrati loptu do Mareja, a Barton je uzeo pretežak šut i promašio. Na drugoj strani je Prins pogodio oba penala (105:102). Na semaforu je ostalo sedma sekundi, Marej je uzeo loptu, pretrčao teren, došao do pozicije za tri i promašio šut za produžetak. Netsi su slavili.