U Liverpulu strahuju od novog Bergama

V.N.

04. 04. 2020. u 10:15

Liverpul je jedan od engleskih gradova u kojem je registrovano najviše zaraženih virusom korona (309), a direktor gradskog sektora za javnog sektora u tom gradu Metju Ešton smatra da je krivac za to utakmica "redsa" i madridskog Atletika

У Ливерпулу страхују од новог Бергама

Radost fudbalera Atletika u Liverpulu foto AP

Liverpul je jedan od engleskih gradova u kojem je registrovano najviše zaraženih virusom korona (309), a direktor gradskog sektora za javnog sektora u tom gradu Metju Ešton smatra da je krivac za to utakmica "redsa" i madridskog Atletika.

- Nije bila ispravna odluka da se meč organizuje. Ljudi ne donose namerno loše odluke. Možda ozbiljnost situacije u to vreme nije bila shvaćena od strane vlade. Iako nikada nećemo znati, meč sa Atletiko Madridom mogao bi da bude jedan od događaja koji su uticali na porast broja zaraženih u Liverpulu. Definitivno će biti na spisku za učenje i buduće istraživanje, kako bi organizacije mogle da uče i ne prave slične greške.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije