DEKIJEVA mlada garda munjevito je pokorila Banovo Brdo. Stankovićev debi na klupi crveno-belih ispao je idelan, a njegova ideja da klupske bisere istakne u prvi plan nagrađena je i uzvraćena na najlepši način, golovima Veljka Nikolića i Njegoša Petrovića u prvih 15 minuta:  Čukarički - Crvena zvezda  0:2 (0:2).

Dočekan je novi trener ovacijama "Delija", a on i njegovi izabranici umeli su brzo da ih obraduju. Prolećni dan u februaru obasjao je talenat Zvezdinih nada, njihov ogroman potencijal. Kreator Veljko Nikolić (20)  i krilni napadač Željko Gavrić (19)  blistali su na svom prvom prvenstvenom meču u karijeri, kao i njihov iskusniji vršnjak, zadnji vezni Njegeoš Petrović (20). Sa njima je Zvezda dobila polet, svežinu, brzinu...

Od starta utakmice gosti su jurnuli na protivnički gol. Već u petom minutu Boaći je probio lošu ofsajd zamku domaćih po desnoj strani, centrirao, a na pravom mestu našao se Veljko Nikolić. Njegov šut zakačio je Ćirkovića i prevario golmana Đorđa Petrovića za 0:1 i veliko slavlje strelca. Brzo su gosti duplirali vođstvo, u 14. minutu Njegoš Petrović je sa oko 25 metara poslao super projektil u raklje. Strašan gol, jedan od najlepših na superligaškim terenima od starta sezone. Mogla je Zvezda da nokautira rivala da je Ben u finišu iskoristio penal. Istakao se Đorđe Petrović, pročitao je udarac i pogurao saigrače da poprave utisak u drugom poluvremenu.
Čukarički je u prvih deset minuta nastavka krenuo odvažnije, ali bez opasnijih pretnji po Milana Borjana. Posle toga se sve vratilo na staro, crveno-beli su brzim i tečnim pasovima povratili dominaciju. Ako se prave neka poređenja, ova Stankovićeva Crvena zvezda je lepršavija i brža od one Milojevićeve pragmatične. Dodatni šmek joj daju najmlađi, pokretljivost i ideje Nikolića, prodornost Gavrića. U formaciji 3-5-2 odlično se snašao i povratnik Jovančić,  bekovi Rodić i Gobeljić češće su se ubacivali. Kada se sve sabere, Dejan Stanković zaslužio je maksimalnu ocenu za svoj prvi meč u trenerskoj karijeri.

- Ovo je Zvezda -  skandiranje zadovoljnih "Delija" na kraju utakmice najbolji je pokazatelj da se nalazi na pravom putu.

ČUKARIČKI - C. ZVEZDA 0:2 (0:2)
STRELCI: Nikolić u 5. i Petrović u 14. minutu. Stadion Čukaričkog. Gledalaca: 3. 470. Sudija: D. Grujić (Niš) 6.
ČUKARIČKI: Petrović 7 – Ćirković 5,5, Šapić 6, Puškarić 5,5, Veličković 6 – Kovač 6, Docić 6 – Vidosavljević 5 (od 46. Ndaje 6), Kajević 6, Birmančević 6 (od 78. Zorić -) – Tedić 6 (od 62. Mićin 6).
C. ZVEZDA: Borjan 7 - Gobeljić 7, Degenek 7, Milunović 7, Rodić 7,5 - Jovančić 7,5, Petrović 8 - Ben 7 (od 71. Simić -) , Nikolić 8, Gavrić 7,5 (od 77. Garsija -) - Boaći 7 (od 88 Pavkov -).
IGRAČ UTAKMICE: Njegoš Petrović (C. zvezda).

PRVO POLUVREME
Utakmica je počela napadom Crvene zvezde.

GOOOOL - ZVEZDA VODI OD 5. MINUTA
Prvi ozbiljniji napad srpskog prvaka rezultirao je golom. Boaći se izvukao uz desnu aut liniju, dobio je loptu u prazan prostor i posle nekoliko metara je uputio centaršut po zemlji. Ćirković loše intervenisao na petercu, u pokušaju da izbije loptu loše je zahvatio i spustio na nogu Veljku Nikoliću koji je šutirao iz prve. Nikolić je sa zemlje podigao nogu i pokušao da izblokira šut, ali je samo promenio pravac lopti, koja je završila u golu "brđana".

Sjajan pokušaj Gobeljića u 9. minutu meča. Gavrić je izveo korner sa leve strane, prebacio je loptu na drugu, gde se na ivici kaznenog prostora našao desni bek crveno-belih, koji je "uhvatio" sjajan volej, ali je golman Čukaričkog Petrović sjajno intervenisao, "izvadio" loptu ispod prečke i poslao je u korner, posle kojeg je Milunović šutirao glavom za malo pored gola.

GOOOOL - MAJSTORIJA PETROVIĆA
U 14. minutu Njegoš Petrović prelepim golom duplira prednost Zvezde. Vezista crveno-belih je dobio loptu malo iskosa sa leve strane, na nekih tridesetak metara od gola Čukaričkog, uputio je veoma precizan udarac u bliži ugao Petrovićevog gola, koji ovoga puta nije uspeo da spreči loptu da završi iza njegovih leđa.

Posle drugog gola Crvene zvezde "brđani" su se malo oslobodili pritiska i nešto više vremena provode na polovini crveno-belih. Ipak, osim nekoliko obećavajućih napada, koji nisu završeni na željeni način, veće opasnosti pred Borjanovim golom nije bilo.

BEN PROMAŠIO PENAL
U samom finišu prvog poluvremena, u 45. minutu, Ben je imao priliku iz penala da poveća viđstvo Crvene zvezde, ali je Petrović pročitao i odbranio njegov pokušaj u donji levi ugao golmanovog gola. Prethodno je najstrožna kazna dosuđena upravo posle pokušaja Bena, prilikom kojeg je lopta pogodila u ruku defanzivca Čukaričkog Šapića.

DRUGO POLUVREME
Počelo je drugo poluvreme. Dejan Stanković nije ništa menjao u sastavu u odnosu na početak meča, dok je u ekipi Čukaričkog Ndijae zamenio Vidosavljevića. Posle deset minuta igre u drugom poluvremenu, jedino vredno pomena je žuti kartona Stefana Veličkovića. U 71. minutu Stanković je napravio prvu izmenu, umesto Bena u igru je ušao Simić.

Pokušavaju "brđani" makar do počasnog gola da stignu, napadaju u drugom poluvremenu, ali još uvek nisu napravili konrektniju priliku pred golom Zvezde. U 77. minutu Željko Gavrić je, uz velike aplauze sa tribina, ispraćen sa terena, a umesto njega u igri je Mateo Garsija. Promena i u ekipi Čukaričkog, Birmančević je ustupio mesto Luki Zoriću.

Stanković poslednju izmenu vrši u 88. minutu. Pavkov je zamenio Boaćija. Posle tri minuta nadoknade vremena sudija Danilo Grujuć je odsvirao kraj utakmice.