„UJEDINJENI MOŽEMO DA UČINIMO SRBIJU SNAŽNIJOM I BOLJOM“: Vučić poslao snažnu poruku sa Hilandara
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić, poručio je danas, na Božić, sa Svete gore, gde boravi u poseti srpskom manastiru Hilandar, da Srbiju čeka teška godina i mnogo iskušenja i da samo zajedno, ujedinjeni možemo da sačuvamo nacionalne interese, a Srbiju učinimo snažnijom i uspešnijom.
Foto: Printskrin
- Uzvišeno je bilo biti gost manastira Hilandar i manastirske bratije na Božić, najradosniji pravoslavni praznik. Mnogo toga sam naučio i mnogo toga video, ali, verujem, i dobio okrepljenje i posebnu snagu da se borimo za našu Srbiju - da Srbija bude uspešnija, još snažnija, da čuvamo naše nacionalne interese - poručio je Vučić.
Predsednik je istakao da se na Svetoj gori, u Hilandaru, sublimiraju nacionalno, državno i duhovno jedinstvo srpskog naroda, što nam je potrebno da u godini pred nama sačuvamo i izborimo se za zdravlje ljudi.
Vučić je zahvalio ocu Metodiju, igumanu manastira Hilandar, i svim monasima na veličanstvenom prijemu.
- Bogosluženje i Božićna liturgija su bili veličanstveni - preneo je Vučić svoje utiske.
Predsednik Vučić je naglasio da će država da ubrza i obnovu manastira i da je pomogne na svaki mogući način.
- Verujem da već za dve godine neće biti kranova i da će sve biti završeno. Da ćemo moći svima da kažemo da, osim što je to najvažniji manastir za nas, da je to jedan od nekoliko najlepših i najmoćnijih manastira u svetu - poručio je predsednik Srbije.
Uz tradicionalni pozdrav "Hristos se rodi", Vučić je čestitao Božić Srbima i svim građanima pravoslavne veroispovesti.
- Siguran sam i verujem u snagu Srbije, u pobedu Srbije i uveren sam da zajednički i ujedinjeni možemo mnogo više nego što smo do sada pokazivali. Živela Srbija, Hristos se rodi! - poručio je predsednik Vučić.
Predsednik Srbije boravi za Božić u manastiru Hilandar na Svetoj gori, gde je stigao juče na Badnji dan i rano jutros, u 2.00, prisustvovao Božićnoj službi, a zatim i u 7.00 Božićnoj liturgiji.
Danas obilazi sve radove na obnovi manastira, teško stradalog u velikom požaru u noći izmedu 3. i 4. marta 2004. godine.
(RTS)
Preporučujemo
PREDSEDNIK ZAVRŠAVA POSETU HILANDARU: Oproštaj i velika zahvalnost ocu Metodiju (FOTO)
07. 01. 2021. u 13:17
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (135)