SUKOB U LAŽNOJ DRŽAVI ZBOG VUČIĆA: Hoti poručio Haradinaj Stubla da samo on može da saopšti zvanične stavove

Танјуг

26. 11. 2020. u 14:04

PREMIJER privremenih kosovskih institucija Avdulah Hoti izjavio je da samo premijer može da iznosi zvanične stavove, reagujući time na izjavu ministarke spoljnih poslova tzv. Kosova Meljize Haradinaj Stubla da predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću neće biti dozvoljen ulazak na teritoriju Kosova i Metohije dok se ne izvini za zločine.

СУКОБ У ЛАЖНОЈ ДРЖАВИ ЗБОГ ВУЧИЋА: Хоти поручио Харадинај Стубла да само он може да саопшти званичне ставове

Avdulah Hoti i Aleksandar Vučić / Foto EU

Hoti je rekao da izjava Haradinaj Stuble nije zvanični stav privremena vlade i ponovio da on zastupa stavove privremene vlade, a ne pojedini ministri, prenosi portal Reporteri.

- Poštujemo sporazume i zalažemo se za slobodno kretanje, radimo na zatvaranju svih otvorenih pitanja sa Beogradom, ali ponekad su neka pitanja vrlo osetljiva. Svaki zahtev za posetu rešavaće se u kontekstu osetljivosti. Zastupam zvanične stavove (tzv.) Vlade, koordinišem pitanja sa relevantnim ministrima - rekao je Hoti.

On je kazao da je primio pismo specijalnig izvestioca EU za dijalog Miroslava Lajčaka, kao i da je u stalnom kontaktu sa njim.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (1)

CRVENA ZVEZDA IDE U ZAGREB! Žreb je tako odlučio, sledi istorijsko gostovanje crveno-belih