IVICA DAČIĆ IZAŠAO IZ SKUPŠTINE: Lider SPS napustio salu, evo šta je razlog
IVICA Dačić je napustio skupštinsku salu i otišao u Vladu da podnese ostavku na mesto ministra spoljnih poslova i preda resor Ani Brnabić
Foto: D. Milovanović
On će se nakon podnošenja ostavke vratiti u parlament da bi preuzeo funkciju nakon glasanja.
Podsećamo, u toku je sednica Skupštine Srbije, na kojoj poslanici biraju predsednika, potpredsednike, generalnog direktora, članovi odbora i delegacije.
Foto: D. Milovanović
Kandidat za prvog čoveka Skupštine je šef Socijalističke partije Ivica Dačić, dok će sekretar biti njegov dugogodišnji saradnik Veljko Odalović.
Kompletiran je i spisak kandidata za potpredsednike. Među njima su Vladimir Orlić iz SNS, Stefan Krkobabić (PUPS) Radovan Tvrdišic iz SPAS, Marija Jevđić iz JS, Muamer Zukorlić i Elvira Kovač iz SVM. Sandra Božić iz SNS, za koju se spekulisalo da će biti potpredsednik, ipak će postati zamenik šefa poslaničkog kluba SNS.
Preporučujemo
ZAVRŠENA SEDNICA SKUPŠTINE SRBIJE: Maja Gojković predala dužnost Ivici Dačiću (FOTO)
22. 10. 2020. u 09:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 22:00
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)