MARKO ĐURIĆ U EMISIJI "HIT TVIT": U SAD je ispisana diplomatska istorija Srbije
DIREKTOR kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić gostujući u emisiji "Hit tvit" na TV Pink istakao je da je prošle nedelje u Vašingtonu sporazumom bila ispisana diplomatska istorija Srbije.
Foto Tanjug
- Svi treba da se setimo koja je bila polazna tačka. Mesecima unazad je prištinska delegacija je tvrdila da u Vašington ide po međusobno priznanje - podsetio je Đurić i dodao da nije ni malo jednostavno i da je potrebno mnogo političke hrabrosti da kažete: Mi ni po koju cenu nećemo to da potpišemo i da prebacite fokus na ekonomska pitanja - rekao je Đurić.
Dobili smo i ono na šta Priština nije htela da pristane, a to je ulazak u mini Šengen, dodao je Đurić.
Istakao je da je prištinska strana na svaki način pokušala sa stola da skloni pitanje Gazivoda i dodao da se vidi kakvi su rezultati postignuti - u Prištini gde je izraženo nezadovoljstvo.
Đurić je istakao da smo imali obaveštajna saznanja da će se na stolu u Vašingtonu naći zahtev za priznanje takozovanog Kosova i Metohije.
- Uspeli smo da razdvojimo da na istom dokumentu ne budu potpisi spskog predsednika i Hotiija. Prištinska delegacija je tražila da Jerusalim i priznanje takozvanog Kosova od strane Izraela bude jedinstvena tačka. Tražili smo da to ne bude u našem dokumentu - naveo je Đurić.
(pink.rs)
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (47)