DA LI ĆE TRAMP BITI NA SASTANKU BEOGRADA I PRIŠTINE? Oglasio se Grenel, otkrio je nove detalje
SPECIJALNI savetnik predsednika SAD Ričard Grenel izjavio je sinoć da zasad nije odlučeno da li će predsednik Donald Tramp lično učestvovati na sastancima sa delegacijama Beograda i Prištine u Vašingtonu, u četvrtak ili petak ove sedmice.
Foto: AP
- Predsednik Tramp je već deo ovih razgovora, upravo s njim sam razgovarao o ovome - a da li će učestvovati lično na sastancima u četvrtak ili petak „još nije odlučeno“ - rekao je Grenel u telefonskom razgovoru sa predstavnicima albanskih medija, Vašington posta i agencije Tanjug.
Na pitanje da precizira šta je američki predsednik mislio kada je u pismu upućenom predsedniku privremenih prištinskih institucija Hašimu Tačiju naveo da su SAD spremne da pomognu u postizanju sporazuma „koji će balansirati interese Kosova i Srbije“, Grenel je odgovorio:
- Odgovor na ovo pitanje zavisi od obe strane. Oni bi trebalo da potpišu nešto što smatraju da je fer i, iskoristiću reč, izbalansirano. Ako strane smatraju da je nešto izbalansirano, ako smatraju da dobijaju nešto i da je to nešto više od onoga što daju i smatraju da je dobar sporazum, onda bi trebalo da potpišu. Mi nećemo imati tajni sporazum. Mi nemamo tajne zahteve. Bukvalno sve zavisi od strana u pregovorima.
Upitan da li će koordinisati pitanje dijaloga sa Evropskom unijom, imajući u vidu da EU takođe ima plan koji je fokusiran na ekonomski razvoj i boljitak građana obe strane, Grenel je kazao da oni već koordinišu sa EU i da će to tako i nastaviti.
- Ja sam već imao bliske koordinacije sa Francuskom, ali i sa drugim Evropljanima. Mi imamo blisku koordinaciju sa Evropljanima i oni znaju naš plan i podržavaju ga - istakao je Grenel, i dodao:
- Ja ću samo reći da su pitanja učlanjenja u EU politička pitanja, koja su odgovornost Evropljana, a mi radimo ono što možemo, kada nas pitaju, da ih podržimo - rekao je Grenel.
(Sputnjik)
Preporučujemo
POJAVIO SE SNIMAK DOGOVORA: Zelenović kupuje glasove po šabačkim selima (VIDEO)
01. 09. 2020. u 19:43
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (1)