OPROŠTAJNA POSETA: Predsednik Vučić primio ambasadora Japana u Srbiji Akiru Imamuru

V.N.

23. 12. 2025. u 11:03

PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je u oproštajnu posetu ambasadora Japana u Srbiji Akiru Imamuru.

ОПРОШТАЈНА ПОСЕТА: Председник Вучић примио амбасадора Јапана у Србији Акиру Имамуру

Foto: Printskrin Instagram

- Primio sam danas u oproštajnu posetu ambasadora Japana i zahvalio mu na predanom radu i ličnom doprinosu unapređenju odnosa Srbije i Japana tokom njegovog mandata. Ova godina bila je posebno značajna za naše bilateralne odnose, jer sam imao priliku da posetim Japan i u direktnim razgovorima potvrdim zajedničku ambiciju da saradnju podignemo na još viši nivo.


Razmenili smo mišljenja kako o globalnim izazovima, tako i o konkretnim mogućnostima za jačanje ekonomskih i investicionih veza, inovacija, digitalizacije, infrastrukture, kao i saradnje u obrazovanju, kulturi i nauci. Srbija izuzetno ceni dugoročno partnerstvo i principijelan pristup Japana, kao i poverenje koje japanske kompanije i institucije pokazuju prema našoj zemlji.

Uveren sam da ćemo nastaviti da gradimo odnose zasnovane na međusobnom poštovanju, stabilnosti i rezultatima, uz najbolje želje ambasadoru u daljem profesionalnom angažmanu.

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je u oproštajnu posetu ambasadora Japana u Srbiji Akiru Imamuru - objavio je predsednik Vučić na svom Instagramu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (15)

BRISEL ODMAH KRENUO SA UCENAMA: Mađaru stiglo 27 zadataka od EU