U AP KiM SUTRA DRUGI KRUG LOKALNIH IZBORA: Birači izlaze u 18 opština
U AUTONOMNOJ pokrajini Kosovu i Metohiji u nedelju, 9. novembra održaće se drugi krug lokalnih izbora u 18. opština.
FOTO: Novosti
Kampanja za drugi krug izbora počela je u ponedeljak, 3. novembra i završava se sutra u 07 časova kada se otvaraju biračka mesta.
Do 19 časova glasaće se u Đakovici, Gnjilanu, Dragašu, Kačaniku, Klini, Kosovo Polju, južnom delu Kosovske Mitrovice, Obiliću, Orahovcu, Peć, Priština, Prizren, Suva Reka, Vitina, Vučitrn, Junik, Mamuša i Klokot.
U Klokotu, opštini sa srpskom većinom, kandidat Srpske liste za gradonačelnika opštine je Božidar Dejanović, dok je kandidat Građanske inicijetive Srpska narodna sloga Srećko Spasić, koji je zauzeo drugo mesto u trci u prvom krugu u Klokotu uoči drugog kruga odlučio je da se pridruži Srpskoj listi sa ostalim članovima GI.
Uprkos tome, CIK je saopštio da će se u drugom krugu formalno takmičiti dva kandidata koja su u prvom krugu dobila najviše glasova, uključujući i Spasića.
Građani mogu da glasaju sa ličnom kartom, vozačkom dozvolom ili pasošem izdatim od privremenih institucija u Prištini.
U prvom krugu lokalnih izbora održanom 12. oktobra, koji je obeležila velika izlaznost u sredinama sa srpskom većinom, najjača srpska stranka u pokrajini "Srpska lista" na izborima za gradonačelnike pobedila je u devet od 10 opština sa srpskom većinom, dok je u izborima za odbornike, Srpska lista pobedila u svih 10 opština sa srpskom većinom.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković - Radoznalost je njena supermoć
Preporučujemo
UHAPŠEN SRBIN IZ GORAŽDEVCA NA JARINjU: Tzv. kosovska policija pretresa porodičnu kuću
01. 11. 2025. u 16:30
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)